Инекс Олгица Хотел & СПА 5* - Охрид - Импала Травел
+389 31 418-900 contact@impala.com.mk
+389 31 418-900 contact@impala.com.mk

Инекс Олгица Хотел & СПА 5* – Охрид

ОХРИД

ИНЕКС ОЛГИЦА ХОТЕЛ & СПА 5*

 

Хотел Инекс Олгица е лоциран покрај самото Охридско Езеро на патот кон манастирот Св.Наум, на само 4км од Охрид и 12км од Охридскиот аеродром.

Сместување:117 двокреветни соби (20м2), 6 стандардни апартмани(50м2), 2 претседателски апартмани (60м2). Сите соби се луксузно опремени според највисоки стандарди, климатизирани, интернет пристап, мини бар, кабловска телевизија и директна телефонска линија.
Услуга: BB (Ноќевање со појдок)
Содржини: 24 часа бар, паркинг, рент а кар, ресторан,хемиско чистење,, интернет. 
Плажа: Има своја плажа.
Спорт и забава: базен, тенис, фудбалско игралиште, сауна, масажа, бесплатен Wi-FI.

Тип на соба Цена по лице за ноќевање со појадок
Двокреветна соба 1,920 мкд
Јуниор апартман 9,850 мкд
Делукс апартман 13,580 мкд

Јуниор  АПП – (максимум 2 лица + дете до 6 години)

Делукс АПП – (максимум 2 лица + дете до 6 години)

 

Напомени и услови:

  • Цените во двокреветна соба се по лице на ден;
  • Доплата за пансионски оброк 10 eвра по лице – топло / ладно бифе;
  • Деца од 0 до 6 год. без посебно легло – без надомест;
  • Деца од 6 до 12 год. со помошен лежај во иста соба со родител 50% попуст;
  • Во цената е вклучено користење на спа центар (базен, теретана, сауна…);
  • Сместување во соби при доаѓање по 14:00 часот ;
  • Напуштање и одјавување до 10:00 часот ;