+389 31 418-900 contact@impala.com.mk
+389 31 418-900 contact@impala.com.mk

Хотел Unique Resort & Spa 5* – ОХРИД

ПОЛОЖБА:
Овој хотел е централно позициран, има одлична централна локација и само 500 метри одалечен од плоштадот на градот, и 300 метри од најпознатите плажи во Охрид. Ако барате централна локација овој луксузен хотел е прав избор за Вас.

СМЕСТУВАЊЕ:   
Хотел располага со луксузни соби кој можат да се наречат апартмани. Сите соби имаат LCD телевизор со кабловска телевизија, телефон, WI-FI, бања, мини бар, услуга во соба. Располага со сопствен паркинг кој е бесплатен за гостите на хотелот.

УСЛУГА:  
Хотелот нуди услуга на ББ сервис ( вклучен доручек ), ХБ сервис ( вклучен доручек и вечера ), ФБ сервис ( вклучен доручек, ручек, вечера ). Пијалокот не е вклучен во понуда.

СОДРЖИНА:  
Главен ресторан, лоби бар, бар на базен, базен со вклучени лежалки и чадори, телефон, интернет, рент а кар, wi – fi интернет во целиот објект, организација на различни екскурзии во соработка со нашата агенција. Одлична семинарска сали, за одлично организирани настани.

ПЛАЖА:  
На само 500 метри од објеткот има одлични плажи, кои не се во сопственост на хотелот.

СПОРТ И ЗАБАВА:   
Хотелот располага со одличен базен, има спортски игралишта околу хотелот за голем фудбал, тениско и ракометно игралиште, кое може да се користи и за кошарка и одбојка. Хотелот е одличен спортски рекреативен центар.

 

Цени изразени по соба на ден на база ноќевање со појадок

                                               Ценовник 2021 за период 01.06-30.09.2021

ТИП НА СОБА РЕДОВНИ ЦЕНИ ЛЕТО 2021
    ЈУЛИ, АВГУСТ ЈУЛИ, АВГУСТ, СЕПТЕМВРИ 
(1 ноќевање) (мин. 2 ноќевања)
Еднокреветна  5,535 ден 3,875 ден 3,487 ден
Двокреветна  7,380 ден 5,166 ден 4,650 ден
Дете 6-11,99 на ден доплата 1,845 ден 1,292 ден 1,163 ден
Трокреветна 10,332 ден 7,233 ден  6,510 ден
Четирикреветна 12,546 ден 8,782 ден 7,904 ден
Фамилијарен апартман 18,450 ден 12,915 ден 11,624 ден
Мастер апартман 19,680 ден 13,776 ден 12,398 ден

Во цената е вклучен појадок, туристичка такса, фитнес, спа центар (со исклучок на масажи), игротека, надворешен базен, Wi-Fi, паркинг

Доплата за вечера 800 денари за возрасно лице од вечер. Доплата за вечера за деца 6-11.99 години 400 денари од вечер.
Дете од 0-5,99 бесплатно; Дете од 6-11,99 години 50% со сопствено легло.

ИНФОРМАЦИИ ЗА ЦЕНИТЕ:

  • Собите се достапни по добиено барање
  • Политика на отказ на резервацијата: до 7 денови – бесплатно; помалку од 7 денови 50%, еден ден пред доаѓање 100%

УСЛОВИ ЗА ПЛАЌАЊЕ:

Цените се изразени во евра со денарски курс од 62.00 деанари.

ОПШТИ УСЛОВИ:

  • За програмата важат Општите Услови за патување на СКТМ.
  • Бројот на лица кои се сместуваат во собите треба да е соодветен на лицата наведени во ваучерот кој го издава организаторот на патување. Сопственикот нема да дозволи сместување на ненајавени лица.
  • Организаторот го задржува правото да го откаже во целост аранжманот како резултат на пандемија без рефундација, но со можност за издавање на ваучер кој клиентите ќе го искористат во следниот период согласно моменталните услови.
  • Организаторот го задржува правото да ја промени цената на аранжманот во случај на промена на цената на хотелот.
  • Во случај на причинета материјална штета за време на престојот, корисникот на собата ја надоместува штетата на сопственикот на лице место.