Хотел Тино - Центар 4* - Охрид - Импала Травел
+389 31 418-900 contact@impala.com.mk
+389 31 418-900 contact@impala.com.mk

Хотел Тино – Центар 4* – Охрид

Охрид

Хотел Тино – Центар

 

Хотелот Тино е нов, модерен и атрактивен хотел со модерен стил и дизајн кој ги исполнува сите деловни стандарди, како и желбите на нашите гости. Вистински дом далеку од вашиот дом.

Дојдете и уживајте во убавината на Охридското Езеро и во услугите на нашиот хотел. Ќе дадеме се од себе за да останеме во вашите најдобри спомени.

Услуги: Хотелот е опремен со комплетна техничка опрема за поддршка на конференции во конференциска сала со капацитет од 80 (осумдесет) страници., Сопствен паркинг со камера, 24 безбедност, организирање посети на културно-историските места, брод-тури по езерото, едрење, во соработка со нуркачкиот клуб Амфора, за интересите можеме да организираме активности за нуркање, изнајмување на автомобил, моторцикли, скутери, велосипеди…

 

 

Цена по лице на ден на база ноќевање со појадок

Термин

Еднокреветна соба

Двокреветна соба

Двокреветна соба со поглед на езеро

Март, Ноември  Декември

1.840 ден.

1.350 ден.

1.960 ден.

Април

2.110 ден.

1.500 ден.

2.110 ден.

Мај, Септември

2.410 ден.

1.800 ден

2.410 ден.

Јуни

2.760 ден.

2.150 ден.

2.760 ден.

Јули, Август

3.040 ден.

2.430 ден.

3.040 ден.

Цена по лице на ден на база полупансион

Термин

Еднокреветна соба

Двокреветна соба

Двокреветна соба со поглед н езеро

Март, Ноември  Декември

2.240 ден.

1.750 ден.

2.360 ден.

Април

2.510 ден.

1.900 ден.

2.510 ден.

Мај, Септември

2.810 ден.

2.200 ден.

2.810 ден.

Јуни

3.310 ден.

2.700 ден.

3.310 ден.

Јули, Август

3.590 ден.

2.980 ден.

3.590 ден.

Напомени:

  • Користење спа центар со џакузи, сауна и парна бања,  Wi-Fi, паркинг – вклучени во цена.
  •  
  • Појадок – шведска маса/ вечера – порција (пијалоци за време на вечера не се вклучени во понудата)
  • Во цената не е вклучена туристичка такса – доплата на рецепција – 40 денари дневно по лице.
  • Престој за деца 0 – 5,99 – бесплатно
  • Престој за деца 6 – 11,99 – 50% попуст на цена по лице во двокреветна соба
  • Трето лице (трокреветна соба) – 30% попуст на цена по лице во двокреветна соба
  • Фамилијарна соба (connecting door – соби – капацитет 2+2) – важат цените за двпкреветни (минимум 3 цела цена по лице)
  • Апартман (капацитет 2+2) – 130 евра на ден, услуга ноќевање со појадок (Јули/Август – 150 евра на ден)
  • Check in – 13h; Check out – 11h