+389 31 418-900 contact@impala.com.mk
+389 31 418-900 contact@impala.com.mk

Хотел Тино 4* – Свети Стефан

СВЕТИ СТЕФАН

ХОТЕЛ ТИНО 4*

 

Сместен на брегот на Охридското Езеро, хотелот Тино Свети Стефан нуди бесплатен wi-fi, бесплатна климатизација, 24 часовна рецепција, велнес центар и ресторан, бесплатен паркинг за гостите (со претходна резервација), конференциска сала.

Хотелот располага и со внатрешен базен, надворешен базен и излез на брегот на Охридското Езеро. Вкусен појадок се служи секое утро во хотелот, а за вечера може да се ужива во ресторанот во куќата. Исто така, достапна е и услуга во собата.

Велнес областа на хотелот се состои од затворен и отворен базен, сауна, амам и фитнес центар. Масажата се доплаќа и истата е на барање. Во самиот хотел има и посебна просторија за оставање на багажот.

Античкиот театар на Охрид се наога на 4км од хотелот, а аеродромот се наоѓа на 12км.

 

Сместување:

Хотелското сместување располага со двокреветни соби, апартмани со поглед кон езеро, трокреветни соби, економи двокреветна соба. Секоја соба е удобно опремена со балкон, ТВ со рамен екран и мини бар, сопствен тоалет.

ЈУНИ, ЈУЛИ, АВГУСТ 2021 – ЦЕНИ ПО ЛИЦЕ
 
ПАКЕТ АРАНЖМАНИ 3 ноќевања 4 ноќевања 5 ноќевања 6 ноќевања 7 ноќевања
Цена по лице 99 евра 132 евра 155 евра 186 евра 203 евра
Двокреветна соба полупансион полупансион полупансион полупансион полупансион
        Гратис  Гратис  масажа
        1 вино во соба двокреветна соба
        0,75л 2 масажи
        (бело-црвено)  
 
ПАКЕТ АРАНЖМАНИ 1-2 ноќевања 3-4 ноќевања 5-6 ноќевања 7 + ноќевања
Цена по лице 39 евра 36 евра 34 евра 32 евра
Апартман полупансион полупансион полупансион полупансион
  (важи минимум 3 full paying)

Напомени:

 • Цените се со вклучен појадок и вечера
 • Цена за 1 или 2 ноќевања е 35 евра по лице во двокреветна соба од ноќ
 • За фамилијарни апартмани важи Minimum 3 full paying + доплата за 4то лице во зависност од возраст
 • За 4то возрасно лице (над 12 години) има попуст 25% од цената по лице, за 4то лице возраст 6 – 12 години има попуст 50% од цената по лице, а доколку 4тото лице е до 6 години е гратис.
 • Доплата за соба со поглед кон езеро е 3 евра по лице од ноќ
 • Доплата за пансионски ручек е 6 евра по лице
 • Деца до 6 години во двокреветна соба се гратис ( без дополнително легло, со вклучен појадок и вечера )
 • Деца 6 – 12 години во двокреветна соба имаат 50% попуст од цената по лице ( со дополнително легло, со вклучен појадок и вечера)
 • Трето лице во стандардна трокреветна соба има 25% попуст од цената по лице

Услуги вклучени во цените:

 • Појадок и вечера
 • Користење на внатрешен базен
 • Детски базен
 • Надворешен базен (лежалки, чадори)
 • Спа центар со џакузи, сауна и парна бања
 • Детско игралиште
 • Wi-fi

Можност за доплата за масажи, третмани и солариум

Во цената не е вклучена туристичка такса – 40 денари по лице од ноќ