Хотел Тино 4* - Охрид - Импала Травел
+389 31 418-900 contact@impala.com.mk
+389 31 418-900 contact@impala.com.mk

Хотел Тино 4* – Охрид

Охрид

Хотел Тино – Центар

За хотелот:  Хотел ТИНО 4*е проектиран и дизајниран по највисоки стандарди. 

Локација: На самиот брег на прекрасното Охридско Езеро, на само 150 метри од срцето на древниот град на светлината – Охрид.

Капацитет: Хотелот располага со 59 хотелски соби, 2 апартмани, ресторан со 150 седишта, аперитив бар, хотелска тераса со 150 седишта, лифт. Сопствен паркинг обезбеден со сигурносни камери.

Стандарди: Секоја соба е опремена со ТВ, интернет конекција, телефонска линија, централна климатизација, купатила целосно опремени со тоалетна галантерија и фенови, туш кабини, противпожарен алармен систем, 24 часа рецепција со целосна секретарска опрема.

СПА центар: џакузи, сауна, турска бања

Соба Цена по лице 1-3 ноќевања со појадок Цена по лице за повеќе од 4 ноќевања
Еднокреветна соба 45 еур 35 еур
Двокреветна соба 29,50 еур 25 еур
Трокреветна соба 26,30 еур 23,30 еур
  Цена за апартман макс. 4 лица ноќевање со појадок Цена за апартман макс. 4 лица ноќевање со појадок
Апартман 120 еур 100 еур

 

Напомени, услови и услуги:
  • Појадок
  • СПА центар со џакузи
  • Сауна и парна бања
  • Wi – fi
  • Паркинг
  • Можност за доплата за масажи
  • Доплата за оброк – 9 евра по лице на ден (ручек или вечера )
  • Во цената не е вклучена туристичка такса
  • Престој за деца – 0 – 4,99 год. бесплатно
  • Престој за деца – 5 – 11,99 год. 50% од цената по лице за возрасен