Хотел Спорт - Маврово - Импала Травел
+389 31 418-900 contact@impala.com.mk
+389 31 418-900 contact@impala.com.mk

Хотел Спорт – Маврово

Маврово

Хотел Спорт

 

Хотелот Спорт се состои од две згради со 28 Делукс гостински соби, 4 апартмани, ресторан и бар.

Сите соби се опремени со приватна бања, сателитски ТВ приемник и директна телефонска линија.

 

Есен 2020

Ноќевање со појадок

Тип на сместување

 Недела до Четврток 

 Петок – Сабота 

 Еднокреветна стандард соба 

24 € 

30 € 

Двокреветна стандард соба

40 € 

50 € 

 

 

Зима 2020 – 2021

 Ноќевање со појадок и вечера

Цените за период од 15.12.2020 – 30.12.2020 ; 16.01 – 14.02.2021 ; 17.02-2021 – 15.03.2021

Стандардна соба

Фамилијарен апартман 

Недела до Четврток

Еднокреветна соба – 58 €

Двокреветен – 115 €

Двокреветна соба – 82 €

Трокреветен – 148 €

Петок – Сабота

 Еднокреветна соба – 74 € 

Двокреветен – /

 Двокреветна соба – 106 € 

Трокреветен – /

 

Цени за период 30.12.2020 – 01.01.2021 и 14.02.2021 – 16.02.2021

Еднокреветна соба

95 €

Двокреветна соба

140 €

 

Цени за период 02.01.2021 – 15.01.2021

Еднокреветна соба

74 €

Двокреветна соба

106 €

 

 

ЦЕНАТА ВКЛУЧУВА:

  • Туристичка такса и ДДВ
  • Користење на СПА центар (внатрешен базен, Турска бања и џакузи)

Доплати:

  • Дете од 0-5,99 години – бесплатно
  • Дете 6-12 години 50 % од цената на аранжманот
  • Возрасен 12+ год на дополнително легло плаќа 100% од цената
  • Доплата за вечера 420 ден.
  • Доплата за свечена Новогодишна вечера 40 евра по лице, деца до 6 год бесплатно, деца од 6 до 12 години 20 евра.
  • Сместувањето во собите по 14:00 часот
  • Напуштање на собите до 10:00 часот