Хотел Радика 5*- Маврово - Импала Травел
+389 31 418-900 contact@impala.com.mk
+389 31 418-900 contact@impala.com.mk

Хотел Радика 5*- Маврово

Маврово

Хотел РАДИКА

 

Хoтел Радика е првокласен планински комплекс лоциран во Националниот Парк “Маврово”, Западна Македонија, на одлична издигната позиција над Мавровското Езеро, која е опкружена со автентична шума. Локацијата е инспиративна во текот на целата година и е на оддалеченост од само 90 километри од аеродромот во Скопје.

Хотелот е целосно реновиран во 2008 година и претставува изненадување за сите кои за прв пат го посетуваат. Одличната локација и опкружување (1400м надморска висина), просторните соби, стилскиот дизајн како и големиот СПА центар, ќе придонесат Вашиот престој во Хотел Радика да биде незаборавен.

 Ние ги нудиме најлуксузните и најпространи хотелски соби во Македонија. Собите се со современ, елегантен и удобен мебел, изградени во барок и модерен стил. Располагаме со 5 видови хотелски единици, приспособени за сечии потреби. Хотелските соби имаат поглед кон Мавровското Езеро и дел кон планински пејзаж. Хотелот располага и со внатрешен и надворешен базен, фински сауни, парни бањи, масажи, турски амам, џакузи со солена вода, спортски терени, забавно рекреативен центар, ски лифт, ски опрема, моторни санки за возрасни и деца, велосипеди како и многу други подобности кои ќе го направат Вашиот престој во Радика исполнет и интересен.

 

 

Период: 28.12 2020 до 24.01.2021

 Тип на соба

1 лице 2 лица

Супериор

5.520 4.280

 Јуниор суит

6.140 4.900

 Апартман &

 Дуплекс апартман

6.760 5.330

 Претседателски апарман

17.980 8.990

 

Цените се дадени по лице по ноќ со вклучен појадок

Во цената е вклучено:

 • Туристичка такса, осигурување и ДДВ
 • СПА Центар: Внатрешен базен, Цакузи, сауни, парни бањи, приватна кабина со солена вода, фитнес центар
 • Спорт бар: 500 спортски канали, билјард и пикадо
 • Пинг понг, фудбалче, внатрешна детска игрална
 • Интернет ИП/ТВ

НАПОМЕНИ:

 • Деца од 0 до 4 години со двајца возрасни – бесплатно
 • Деца од 4 до 12 години со двајца возрасни – 1.860 ден.
 • Трето возрасно лице – 2.730 ден.
 • Доплата за ручек 1.180 ден. / вечера 1.180 ден.

 

Период: 01.12 2020 – 01.04.2021

(Освен за  28.12.20 до 24.01.21)

Тип на соба 1 лице 2 лица
 Супериор 4.280 3.040
 Јуниор суит 4.900 3.660

 Апартман &

Дуплекс апартман

5.520 4.280
 Претседателски апарман  13.580 8.000

 

Цените се дадени по лице по ноќ со вклучен појадок

НАПОМЕНИ:

 • Деца од 0 до 4 години со двајца возрасни – бесплатно
 • Деца од 4 до 12 години со двајца возрасни – 1.240 ден.
 • Трето возрасно лице – 2.170 ден.
 • Доплата за ручек 930 ден. / вечера 930 ден.

ЦЕНАТА ВКЛУЧУВА:

 • Туристичка такса
 • Спа центар (внатрешен базен, џакузи, сауна,парна бања, фитнес центар, пинг понг, билјард, игротека…
 • Паркинг
 • Интернет конекција

 

МОЖНОСТ ЗА ПЛАЌАЊЕ СО ВАУЧЕР ЗА ДОМАШЕН ТУРИЗАМ!