Хотел & СПА Панорама - Крушево - Импала Травел
+389 31 418-900 contact@impala.com.mk
+389 31 418-900 contact@impala.com.mk

Хотел & СПА Панорама – Крушево

КРУШЕВО

Хoтел & Спа Панорама – Крушево

 
ХОТЕЛ & СПА ПАНОРАМА  се наоѓа во густа букова шума нуди најубав и живописен поглед на Крушево.

Изграден во далечната 1971 година а комплетно реновиран и дограден во 2018 година.

Сите соби се архитектонски одлично решени и испланирани, ентериерно модерно спремени со спој на дрво и камен, секоја соба и апартман е со прекрасен поглед на градот.

Цени преку недела:

Еднокреветна соба 60 евра ВВ (цена од ноќ)
Двокреветна соба 70 евра ВВ (цена од ноќ)
Супериор соба 80 евра ВВ ( цена од ноќ)
Јуниор апартман 100 евра ВВ ( цена од ноќ)
Делукс апартман 120 евра ВВ ( цена од ноќ)

 

Цени во викенд:

Еднокреветна соба 70 евра ВВ (цена од ноќ)
Двокреветна соба 80 евра ВВ (цена од ноќ)
Супериор соба 90 евра ВВ ( цена од ноќ)
Јуниор апартман 110 евра ВВ ( цена од ноќ)
Делукс апартман 130 евра ВВ ( цена од ноќ)
 
Цените се по соба за две лица. Во цената е вклучено:
 • Појадок
 • Користење на СПА центарот. Според уредбите и протоколите за користење на СПА центарот можат да се користат базенот, двете водни лежалки, двете топли лежалки, сауната и џакузито и тоа во закажани термини од два часа дневно, во еден ист термин максимум 4 соби, односно 8-10 лица. Исто така и масажите се дозволени за користење меѓутоа тие се доплаќаат екстра.
 • Интернет, телевизија, паркинг
 • ДДВ и туристичка такса
 • Осигурување
 • Complementarity café и вода по собите
 • 10% попуст во Lounge Bar Alto кој се наога на ски терените во Крушево

НАПОМЕНИ:

 • Во супериор, јуниор и делукс апартман има опција за сместување на трето возрасно лице или две деца до 12 год, за трето возрасно лице и деца над 8 год се доплаќа 10 евра ВВ по ноќ.
 • Дополнителен оброк ручек или вечера се доплаќа 13 евра по оброк, за деца до 8 год се доплаќа 8 евра по оброк.
 • На Ски терените има адреналин парк кој што има неколку содржини:
  Движење по Rope Line- 180 ден по лице за една стаза
  Искачување на вештачка карпа – 180 ден по лице за едно искачување
  Возење со триколки – 180 ден по лице за две спуштања
  Спуштање на Zip Line – 150 ден по лице за едно спуштање.