Хотел Нова Ривиера 4* - Охрид - Импала Травел
+389 31 418-900 contact@impala.com.mk
+389 31 418-900 contact@impala.com.mk

Хотел Нова Ривиера 4* – Охрид

ОХРИД

ХОТЕЛ НОВА РИВИЕРА  4*

Локација. На самиот Кеј на Охридско Езеро, во срцето на древниот град на светлината-Охрид.Оддалеченост – 5 минути возење од централната автобуска станица, 10 км. од Охридскиот интернационален аеродром.

Капацитет. Хотелот располага со 39 двокреветни соби,ресторан со 220 седишта,аперитив бар,хотелска тераса со 80 седишта,сали за семинари и сопствен паркинг обезбеден со сигурносни камери.

Стандарди. Секоја соба е опремена со ТВ приемник,кабловска програма,интернет конекција,директна телефонска врска,автоматски клима уред,купатила целосно опремени со тоалетна галантерија,туш кабини во купатилата 24 часа рецепција со целосна опрема .

Услуги.Основната услуга е на база на ноќевање со појадок. Појадокот е бифе маса со интернационална храна. Собен сервис возможен додека работи ресторанот 06.оо-23.оо ч. Сервис перење-пеглање ист ден.

 

          Соба

    Ноќевање

       Ноќевање со појадок

      Полу пансион

   Еднокреветна

    1550 денари

                1980 денари

          2380 денари

   Двокреветна

    1190 денари

                1525 денари

          1830 денари

 

  **Деца: до 5.99 год – гратис, од 6-12 години -30 %.

  • Доплата за полн пансион (ручек) – 500 денари.
*Можност за користење на ваучерот за домашен туризам #домасиедома