+389 31 418-900 contact@impala.com.mk
+389 31 418-900 contact@impala.com.mk

Хотел Метропол 4* – Охрид

ОХРИД

МЕТРОПОЛ ЕЗЕРСКИ КОМПЛЕКС

ТУРИСТ 3* / МЕТРОПОЛ 4* / БЕЛВИ 4*

Езерскиот Комплекс Метропол е лоциран на 7км. јужно од Охрид во прекрасно опкружување со три хотелски објекти, на само 800 метри од езерското крајбрежје, во живописни градини, борова шума и фантастичен поглед на езерото и Националниот Парк Галичица.
Со капацитет за сместување на 370 гости во соби и апартмани во склоп на три меѓусебно поврзани згради Комлексот Метропол е со најголем капацитет за сместување на гости во Охрид и регионот.
Езерскиот Комлекс е составен од 3 хотели: Метропол****+, Хотел Турист***, Хотел Белви****
Хотелите располагаат со: паркинг простор, рецепција, ресторани, барови на плажите, отворени тераси, простории за доручек, надворешни базени, сауна, фитнес центар, ноќен клуб, безбедносни сефови, банкомати, климатизирани конференциски сали.

    Полупансион Само ноќевање
Хотел Соба 2 + ноќевања 5 + ноќевања  
БЕЛВИ Еднокреветна 2,770 мкд / 45 еур 2,650 мкд / 43 еур  
Двокреветна 1,970 мкд / 32 еур 1,850 мкд / 30 еур  
МЕТРОПОЛ Еднокреветна     2,150 мкд / 35 еур
Двокреветна     1,350 мкд / 22 еур

 

Напомени и услови:

  • Цените се по лице на ден со вклучени тур.такса и ДДВ;
  • БЕЛВИ : Цената е на база полупансион, за услуга ноќевање со појадок цената се намалува за 3€ по лице , на ден;
  • МЕТРОПОЛ : доплата за појадок 3 евра по лице / доплата за вечера 7 евра по лице
  • За престој од само 1 ноќевање, цената се зголемува за +5евра;
  • Гаранција за соба со поглед кон езеро, со доплата + 3 евра по соба од ноќ;
  • 1 Дете до 6г. без сопствен кревет – не плаќа;
  • 1 Дете до 06 -10 г. кoристи кревет 50 % попус;
  • Трет кревет во соба 30 % попуст;