+389 31 418-900 contact@impala.com.mk
+389 31 418-900 contact@impala.com.mk

Хотел Манастир 4* – Берово

БЕРОВО

ХОТЕЛ МАНАСТИР 4*

Хотел Манастир се наоѓа на излезот од Берово, до манастирот Св.Архангел Михаил, на 5 км одалеченост од езерото. Хотелот располага со 31 соба, ресторан со традиционална кујна, СПА содржини, две летни тераси, терен за тенис, терен за одбојка, фитнес сала, три комплетно опремени сали за состаноци, голем парк и бар покрај река, детско игралиште и секако надгледуван паркинг простор.

Она што ние им го нудиме на нашите гости е сместување во автентична градба, традиционална кујна со многу локални специјалитети приготвени од малешевски еко-производи и производи со органско потекло, разни активности како: планинарење, велосипедизам по планински патеки, пикник излети, прошетки покрај езеро, посета на бачило, манастири, стари занаети и природни и културни знаменистости…

Хотел Манастир има изготвено цени за тродневни и дводневни аранжмани вклучително се разбира 31.12.2020 и истите се во релација со протоколите и мерките кои моментално важат во нашата држава.

Цените се за три или две ноќевања со појадок соодветно за две лица со вклучена новогодишна вечера на 31.12.2020 и еден аператив. Ресторанот работи најдоцна до 21.00 часот за гостите кои се сместени во хотелот.

  Две ноќевања за две лица Три ноќевања за две лица
Сместување во стандрдна соба 6500,00 9010,00
Сместување во студио 8100,00 11200,00
Сместување во супериор соба  9700,00 13400,00
Сместување во апартман 11300,00 15600,00
Воденица Манастир со две спални соби, дневна и кујна   27000,00
Вила Манастир 3 соби брачно плус единечно легло со заедничка дневна на приземје (вила 1,2 и 3)и апартман на први кат Вила 1,2   Само приземје 24800,00
 
Апртман на први кат – 24800,00

 

Од 02.01.2021 важат следните цени за ноќевање со појадок за две лица од ден

 

  Две лица ББ 3-то лице / доплата
Стндардна соба 2520,00 610,00
Студио 3130,00 610,00
Супериор соба 3740,00 610,00
Апартман 4350,00 610,00
За дете до 5,99  Не се наплаќа  
2 деца до 5,99 50% од цената за возрасен  
Дете над 5,99 50% од цената за возрасен  
Дете над 11,99 Се смета како 3-то лице  

 

Цените се дадени во денари на лице по ноќ за соодветната услуга со вклучен ДДВ и туристичка такса и без вклучен пијалок за време на оброците

Дополнителни информации:
Дете до 5,99 бесплатно
Дете од 6-11,99 / 50% попуст за соодветната услуга

Две деца 0-5,99 / 50% од цената за возрасен за соодветната услуга

Трето лице е по цена за трокреветна соба за соодветната услуга