+389 31 418-900 contact@impala.com.mk
+389 31 418-900 contact@impala.com.mk

Хотел Макпетрол 4* – Струга

СТРУГА

ХОТЕЛ МАКПЕТРОЛ 4*

Хотелот Макпетрол е лоциран во прекрасен шумски амбиент со извонредно уредено опкружување, позиција и поглед кон Охридското Езеро. Недалеку е од градот Струга и на десетина километри од Охридскиот аеродром. Располага со сопствен паркинг, сопствена песочна плажа, базени и рекреативни спортски терени.

Хотелот располага со 46 двокреветни соби и три апартмани. Сите соби се климатизирани, со тоалет, телефон, мини бар, сателитска ТВ и тераса со поглед кон Охридското Езеро.. Во апартманите има и џакузи, мини бар, мини кујна и приклучок за интернет.

     

  Ноќевање со појадок Полупансион Полн пансион
еднокреветна соба 33 € 39 € 49 €
двокреветна соба 25 € 30 € 40 €
апартман 35 € 40 € 50 €
џуниор сјуит  33 € 38 € 48 €
џуиор сјуит – 1/1 43 € 49 € 59 €

         

Напомени и услови:

  • За престој од 6 и повеќе ноќи ПОПУСТ – 10% од цената;

  • Цените се дадени по лице на ноќ, со вклучен ДДВ и Такса за привремен престој;

  • Дете до 6 години – гратис (во соба со 2 возрасни лица);

  • Дете од 7 до 12 години плаќа 50% од цената за соодветната услуга (во соба со 2 возрасни лица);

  • Трето лице во соба (13 и повеќе години) плаќа 70% од цената за соодветната услуга.