+389 31 418-900 contact@impala.com.mk
+389 31 418-900 contact@impala.com.mk

Хотел Маива 4* – Охрид

ОХРИД

ХОТЕЛ МАИВА 4*

Хотел Маива, категоризиран како Хотел со 4 ѕвезди, е нов објект, кој се наоѓа во туристичката населба Св. Стефан и е на само 50 метри од езерската шир и 150 метри од Хотел Климетица . Претставува објект со современ ентериер – Ви нуди комфор, удобност – прекрасно место за одмор и релаксација, како и споделување пријатни мигови. Хотел Маива располага со 30 луксузни студија, опремени со француски лежај и гарнитура за дневен престој, со плазма и сателитска ТВ,  мини бар и тераса со поглед на езеро. Во склоп на хотелот работи и кафе бар со тераса, каде ќе можете да се релаксирате за време на Вашиот престој.

Поминете незаборавен продолжен викенд за 11-ти Октомври во Хотел Маива 4* Охрид

 🔸 2 ноќевање со појадок и вечера по лице – 49 евра

 🔸 3 ноќевање со појадок и вечера по лице – 69 евра

✨Деца до 5,99 години гратис

✨Деца од 6 – 12 години плаќаат 50% од редовната цена

✨Користење на СПА центар

*Можност за користење на организиран превоз со доплата *Може да се користи ваучерот #Домасиедома

Октомври и Ноември

Цена по лице за ноќевање со појадок

Петок – Сабота – 1,400 мкд

Недела – Четврток – 1,200 мкд

Цена по лице за ноќевање со појадок и вечера 

Петок – Сабота – 1,600 мкд

Недела – Четврток – 1,400 мкд

*Можност за користење на ваучерот за домашен туризам #домасиедома

Напомени и услови:

  • Цената е по лице на ден во двокреветна соба
  • За сместување во еднокреветна соба се доплаќа 30% од редовната цена
  • Деца до 5,99 години гратис
  • Деца од 6 – 12 години плаќаат 50% од редовната цена
  • Користење на СПА центар