+389 31 418-900 contact@impala.com.mk
+389 31 418-900 contact@impala.com.mk

Лаки хотел & СПА 4* – Охрид

ОХРИД

ЛАКИ ХОТЕЛ & СПА ****

 

Лаки Хотел и Спа е микс на Западната и Источната хотелска култура и етика, ја спојува безвремената елеганција, комфор, луксуз, дизајниран простор и незаменлив поглед кон Охридското езеро и планинските пејсажи. Располага со 60 соби и апартмани со прекрасен поглед на Охридското езеро и околината. Во сончеви и топли денови уживајте покрај отворениот базен, бар менито и прекрасниот поглед.

 

Тип на услуга

 

Тип на соба

Ноќевање

Ноќевање

Полн пансион

 

со појадок

со појадок и вечера

 

Стандардна еднокреветна соба

45 €

55 €

65 €

 

(цена по лице)

 

Стандардна двокреветна соба

35 €

45 €

55 €

 

(цена по лице)

 

Сјуит ( за 4 лица)

150 €

160 €

170 €

 
 
Пакет аранжман
  • 5 дена (4 ноќи) – ноќевање со појадок = 120 евра по лице во двокреветна соба
  • 8 дена (7ноќи) – ноќевање со појадок = 196 евра по лице во двокреветна соба
  • Еднокреветна соба – со доплата од 30% од редовната цена

Напомени и услови:

  • Туристичка такса вклучена во цена;
  • Деца до 7 години – бесплатно;
  • Деца од 7 до 12 години имаат 50% попуст;
  • За 10+ лица (група) следи попуст;