Хотел Гранит 4* - Охрид - Импала Травел
+389 31 418-900 contact@impala.com.mk
+389 31 418-900 contact@impala.com.mk

Хотел Гранит 4* – Охрид

Охрид

ХОТЕЛ ГРАНИТ

Хотел Гранит е лоциран на крајбрежјето на Охридското езеро, во месноста Св.Стефан, 5км од центарот на Охрид и 12км од аеродромот во Охрид Хотел Гранит е модерен хотел со четири ѕвезди. Располага со резиденција, ресторан, кафе-бар, големи тераси и сопствена песочна плажа, базен за возрасни и базен за деца. Исто така во склоп на хотелот се и фитнес клубот,салата за пинг-понг,терените за тенис и кошарка.

 

ЦЕНОВНИК ЗА 2021

Датум на престој: 1 Март-30 Јуни и 1 Септември-28 Декември 2021
Зафатеност \ Тип на сместување Ноќевање со појадок Доплата за вечера(по лице)
Еднокреветна соба 39€ 8€
Двокреветна соба (цена по лице) 28€ 8€
 
Датум на престој: 1 Јули-31 Август 2021
Зафатеност \ Тип на сместување Ноќевање со појадок Доплата за вечера(по лице)
Еднокреветна соба 42€ 8€
Двокреветна соба (цена по лице) 31€ 8€
 
 
 

Напомени:

  • Деца од 0 – 6 години – ГРАТИС
  • Деца од 6 – 12 години – 50% попуст
  • Деца од 12 години плаќаат цел износ
  • Доплата за апартман 13 евра по лице
  • Цените важат за сите периоди освен за настани како Нова Година, семинари, конгреси, симпозиуми и сл.
  • Лежалките на базенот се вклучени во цената
  • Лежалките на плажа се доплаќаат 100 денари по лежалка на ден