Хотел Фершпед - Маврово - Импала Травел
+389 31 418-900 contact@impala.com.mk
+389 31 418-900 contact@impala.com.mk

Хотел Фершпед – Маврово

Хотел Фершпед 3* – Маврово

ОПИС:

Хотелот Фершпед се наоѓа на најдобра локација во Маврово, веднаш до ски центарот и жичарата.. Директен пристап до ски патеките, бар, ресторан и бесплатен Wi-Fi. Ски соба за багаж и услуга за изнајмување ски се достапни. Собите имаат погледи кон планината  и секоја соба има ТВ со рамен екран, со кабелски канали… Во самиот хотел има  банкомат и продавница за сувенири, бесплатен паркинг .

Оваа година хотелот е со комплетно реновирани соби и купатила, а новитет се и сауните чие користење е вклучено во цената .

ЦЕНОВНИК:

Зимска сезона 2020-2021

 

 

HB

 

BB

Еднокреветна соба 3.070мкд 2.890мкд
Двокреветна соба 5.040мкд 4.670мкд
Трокреветна соба 6.800мкд 6.300мкд
Апартман за 3 лица 7.560мкд 7.010мкд
Апартман за 4 лица 9.350мкд 8.610мкд

 

Цената вклучува:

  • Ноќевање по соба на ден 
  • ДДВ и туристичка такса
  • Паркинг
  • Интернет и ТВ
  • Сауна

Цената НЕ вклучува:

  • Превоз
  • Индивидуални трошоци

Доплата и попусти:

  • Деца до 2 години – 100% попуст;
  • Деца од 2 до 7 години – 50% попуст;