Хотел Десарет 3* - Охрид - Импала Травел
+389 31 418-900 contact@impala.com.mk
+389 31 418-900 contact@impala.com.mk

Хотел Десарет 3* – Охрид

Охрид

Хотел Десарет  3* – Пештани

Сместен во Охрид, 3км од плажата Оревче, хотелот Десарет располага со ресторан, бесплатен сопствен паркинг, сезонски отворен базен и бар. Секое сместување во хотелот со 3 звезди има поглед на езерото, а гостите можат да уживаат во градината, прекрасна тераса и приватната плажа. Во хотелот, собите се опремени со биро, ТВ со рамен екран и купатило. Сите соби имаат гардероба. Плажата Градиште 1 е 2,4 км од хотелот Десарет, додека плажата Куба Либре е на 10 км.

Ценовник 2020, по лице на ден

 

Ноќевање со Појадок

Појадок и Вечера

Еднокреветна Соба

1.920

2.356

Двокреветна Соба

1.488

1.798

Aпартман (мах 4 лица)

5.580

/

Вила (мах 4 лица)

5.580

/

Акција !!!

8 дена / 7 ноќи 149€ по лице на база појадок и вечера

 

Напомени:

  • Цените се дадени по лице на ден на база ноќевање со појадок или полупансион
  • Tуристичка такса и ДДВ се вклучени во цената
  • Доплата за дополнителен оброк 5 Е/ по лице по оброк
  • Деца до 12,99 години – Гратис
  • Цените за апартман и вила се дадени по соба