Хотел City Inn 4* - Охрид - Импала Травел
+389 31 418-900 contact@impala.com.mk
+389 31 418-900 contact@impala.com.mk

Хотел City Inn 4* – Охрид

City Inn 4*

ПОЛОЖБА:   
Хотелот се наоѓа на околу 900 м од центарот на градот. За само 2-3 минути пешачење се стигнува до Охридксата чаршија, градскиот плоштад и пристаништето.

СМЕСТУВАЊЕ:  
Хотелот располага со нови реновирани соби, со LCD телевизор со кабловска телевизија, телефон, WI-FI, бања, мини бар, услуга во соба.

УСЛУГА:      
Хотелот нуди услуга на ББ сервис ( вклучен доручек ).

СОДРЖИНА:      
Хотелот нуди ресторан и бар во кој се служи доручекот.

ПЛАЖА:     
Хотелот не располага со приватна плажа, истиот е централно лоциран.

СПОРТ И ЗАБАВА:       
Може да се вклучите во разни активности, како што се нуркање и возење велосипед. Хотелот нуди и изнајмување велосипеди и изнајмување автомобили.

Зафатеност \ Тип на сместување Ноќевање со појадок
Април – Јуни 2021 Јули и Август 2021
Двокреветна соба (цена по лице) 21€ 23€
Трокреветна соба (цена по лице) 21€ 23€

За трето лице – 30 % од цената.

ИНФОРМАЦИИ ЗА ЦЕНИТЕ:

  • Собите се достапни по добиено барање
  • Политика на отказ на резервацијата: до 7 денови – бесплатно; помалку од 7 денови 50%, еден ден пред доаѓање 100%

УСЛОВИ ЗА ПЛАЌАЊЕ:

Цените се изразени во евра со денарски курс од 62.00 деанари.
Авансно плаќање по фактура.

ОПШТИ УСЛОВИ:

  • За програмата важат Општите Услови за патување на СКТМ.
  • Бројот на лица кои се сместуваат во собите треба да е соодветен на лицата наведени во ваучерот кој го издава организаторот на патување. Сопственикот нема да дозволи сместување на ненајавени лица.
  • Организаторот го задржува правото да го откаже во целост аранжманот како резултат на пандемија без рефундација, но со можност за издавање на ваучер кој клиентите ќе го искористат во следниот период согласно моменталните услови.
  • Организаторот го задржува правото да ја промени цената на аранжманот во случај на промена на цената на хотелот.
  • Во случај на причинета материјална штета за време на престојот, корисникот на собата ја надоместува штетата на сопственикот на лице место.