+389 31 418-900 contact@impala.com.mk
+389 31 418-900 contact@impala.com.mk

Аурора Ресорт и СПА 5* – Берово

БЕРОВО

Аурора Ресорт и СПА 5*

 

Аурора Ресорт и СПА е сместен во источниот планински дел на Македонија, со надморска височина од 1100 метри близу Берово веднаш над Беровското езеро и прекрасниот кањон на Малешевските планини. Точно во овој регион, се наоѓа еден од четирите воздушни коридори во светот, збогатен со огромно количество на кислород, претворајќи го ресортот во беспрекорно чиста воздушна бања. Изграден од природни елементи, со употреба на вулкански камен и дрво, оплеменет со различни видови на растенија и дрвја кои го претвораат ресортот во прекрасна ботаничка градина, збогатен со секојдневниот пој на птиците, припитомени во куќарките специјално изработени за нив и потставени по боровите кои го опкружуваат комплексот. Со своите содржини како: world-class СПА центар, Ресторан што претставува уметничко ремек дело, пет ѕвездено сместување, прекрасни базени, беспрекорна услуга од светска класа и богати и интересни планински содржини, го прават овој луксузен сепак интимен комплекс Вашето совршено бегство од секојдневието. Комплексот располага со 29 соби од различна категорија кои нудат луксуз и елеганција, дизајнирани со специјална цел да понудат неверојатен комфорт.

ЕСЕНСКА ПРОМОЦИЈА

 Ноќевање со појадок 

 Тип на соба

 Цена по лице по ден во двокреветна соба за минимум 3 ноќевања

 Недела – Четврток

Викенд Недела – Четврток

Викенд

3 – 4 ноќевања

3 – 4 ноќевања

5 + ноќевања

 Супериор

27€ / 1.674,ооМКД 35€ / 2.170,ооМКД 25€ / 1.550,ооМКД

32€ / 1.984,ооМКД

Делукс / Џуниор Свит 

33€ / 2.046,ооМКД 41€ / 2.542,ооМКД 31€ /  1.922,ооМКД

39€ / 2.418,ооМКД

 Апартман / Арт Студио

40€ / 2.480,ооМКД 49€ / 3.038,ооМКД 38€ / 2.356,ооМКД

47€ / 2.914,ооМКД

 Вила Апартман

(до 4 лица)

108€ / 6.696,ооМКД 140€ / 8.680,ооМКД 95€ / 5.890,ооМКД

128€ / 7.936,ооМКД

 • Промоцијата не важи за државни празници
  Промоцијата важи за периодите 20.10.2020 – 24.12.2020 & 07.01.2021 – 31.03.2021
 • Минимум 3 ноќевања со појадок во тип на соба по ваш избор
 • Можност за користење на пансионски оброк – 10€ / 620 денари, по лице од ден и 5€ / 310 денари за деца од 3-11.99год.
 • Бесплатно користење на внатрешен затоплен базен (со претходна резервација)
 • -20% попуст за трето лице во соба
 • Напомени:*** Цените се изразени во Евра а плаќањето е исклучиво во денари по курс од 62,00 денари за 1 Евро;
  *** Цените не вклучуваат осигурување и туристичка такса за престој (45 денари од лице по ноќевање за возрасен односно 5 денари по лице за деца до 12 години). Овој износ се плаќа на рецепција во хотелот;
  *** Политика за сместување на деца е во согласност со правилата за овој пакет:
  – 1 дете на возраст до 02.99 год + 1 дете од 3-11.99год. – бесплатно при престој на база ноќевање со појадок;
  – 2 дете на возраст од 3 до 11.99 години плаќа 50% од цената за возраен;
  – дете над 12 години плаќа 80% од цената за возрасен (се пресметува како 3-то возрасно лице во соба);
  *** За резервација потребна е авансна уплата од 50% од вкупната цена на аранжманот. Останатиот дел се доплаќа најдоцна 5 дена пред пристигнување;
  *** Политика за откажување на резервацијата:
  – 10 дена пред пристигнување – бесплатно;
  – 10 до 5 дена пред датумот на пристигнување има задолжување од 50% од вкупната цена;
  – 5 дена или покасно – се наплаќа целата сума на пакетот.
  *** Влез во СПА центарот и користење сите негови содржини на деца под 10 години не е препорачливо. За деца од 10 до 12 год, придружба на родител е неопходна и е дозволено само користење на внатрешниот базен;
  ***Пакетот не важи за државни празници.

 

Фамилијарен пакет

Цена по ноќ за 2 лица + 2 деца (0-11.99год.) / Лесен полн пансион (појадок+лесен ручек+вечера)

Тип на соба / број на ноќевања

2 – 3 ноќевања

4-6 ноќевања

7 + ноќевања

Џуниор Свит или Делукс соба

124€ / 7,688мкд

118€ / 7,316мкд

110€ / 6,820мкд

***Пакетот не важи за државни празници
***Пакетот важи за престој до 20.12/ 2020

 • 2+ ноќевања во делукс или џуниор свит;
 • Лесен полн пансион (појадок + лесен ручек + вечера)
 • -20% попуст за користење на Спа услугите  – предмет на достапност и претходно закажување

Сместување: максимум 2 лица + 2 деца (0-11.99год) или 3 лица + 1 дете (0-11.99год)

3то возрасно лице – доплата од 40 евра од вечер

Напомени: *** Цените се изразени во Евра а плаќањето е исклучиво во денари по курс од 62,00 денари за 1 Евро;
*** Цените не вклучуваат осигурување и туристичка такса за престој (45 денари од лице по ноќевање за возрасен односно 5 денари по лице за деца до 12 години). Овој износ се плаќа на рецепција во хотелот;
*** Политика за сместување на деца е во согласност со правилата за овој пакет:
– дете над 12 години плаќа 40 евра од вечер (се пресметува како 3-то возрасно лице во соба);
*** За резервација потребна е авансна уплата од 50% од вкупната цена на аранжманот. Останатиот дел се доплаќа најдоцна 5 дена пред пристигнување;
*** Политика за откажување на резервацијата:
– 10 дена пред пристигнување – бесплатно;
– 10 до 5 дена пред датумот на пристигнување има задолжување од 50% од вкупната цена;
– 5 дена или покасно – се наплаќа целата сума на пакетот.
*** Влез во СПА центарот и користење сите негови содржини на деца под 10 години не е препорачливо. За деца од 10 до 12 год, придружба на родител е неопходна и е дозволено само користење на внатрешниот базен;
***Пакетот не важи за државни празници.

Фамилијарна Зимска Бајка во Аурора Ресорт & СПА

Тип на соба

пакет на база  лесен полн пансион со изразени цени по лице

2 ноќевања

3 – 4 ноќевања

5 + ноќевања

Супериор

49€ 3,038,ооМКД 45€ 2,790,ооМКД

42€ 2.604,ооМКД

 Делукс / Џуниор Свит 

59€ 3.658,ооМКД 54€ 3.348,ооМКД

50€ 3.100,ооМКД

Апартман / Арт Студио

65€ 4.030,ооМКД 59€ 3.658,ооМКД

55€ 3.410,ооМКД

Вила Апартман

(до 4 лица)

196€ 12.152,ооМКД 180€ 11.160,ооМКД

168€ 10.416,ооМКД

* Пакетот не важи за државни празници ;
* Пакетот важи за периодот 04.01.2021 – 31.03.2021

 • 2+ ноќевања во тип на соба по избор;
 • Лесен полн пансион (појадок + лесен ручек + вечера)
 • -20% попуст за користење на Спа услугите  – предмет на достапност и претходно закажување

3то возрасно лице – -20% попуст 

Сместување: максимум 2 лица + 2 деца (0-11.99год) или 3 лица + 1 дете (0-11.99год)

Напомени:*** Цените се изразени во Евра а плаќањето е исклучиво во денари по курс од 62,00 денари за 1 Евро;
*** Цените не вклучуваат осигурување и туристичка такса за престој (45 денари од лице по ноќевање за возрасен односно 5 денари по лице за деца до 12 години). Овој износ се плаќа на рецепција во хотелот;
*** Политика за сместување на деца е во согласност со регуларните правила на хотелот:
– дете на возраст до 2.99 год бесплатно;
– дете на возраст од 3 до 11.99 год. плаќа 10 евра по ноќ;
– второ дете на возраст од 3 до 11.99 год. плаќа 50% од цената за возрасен (важи за Делукс, Џуниор Свит и Апартман тип на соби);
– дете над 12 години плаќа 80% од цената за возрасен (се пресметува како 3-то возрасно лице во соба);
*** За резервација потребна е авансна уплата од 50% од вкупната цена на аранжманот. Останатиот дел се доплаќа најдоцна 5 дена пред пристигнување;
*** Политика за откажување на резервацијата:
– 10 дена пред пристигнување – бесплатно;
– 10 до 5 дена пред датумот на пристигнување има задолжување од 50% од вкупната цена;
– 5 дена или покасно – се наплаќа целата сума на пакетот.
*** Влез во СПА центарот и користење сите негови содржини на деца под 10 години не е препорачливо. За деца од 10 до 12 год, придружба на родител е неопходна и е дозволено само користење на внатрешниот базен;
***Пакетот не важи за државни празници.

Романтично Бегство

3 дена / 2 ноќевања со појадок и вечера +  СПА + Масажи + Вино / Шампањ

 Тип на соба

 Цена по лице

Доплата за викенд

(по лице / од вечер)

 Делукс / Џуниор Свит

99 € / 6.138,ooМКД   

 10 € / 620,ooМКД

 • 2 ноќевања на база полу пансион (појадок и вечера) во Џуниор Свит или Делукс соба
 • вечера во приреден романтичен амбиент
 • 1 вино или шампањ во соба за добредојде
 • бесплатно користење на Спа услугите (сауна, парна бања и внатрешен затоплен базен) по еден час дневно – предмет на достапност и претходно закажување
 • по една последователна масажа за двајцата во времетраење од 30 минути
 • можност за порано сместување и подоцна напуштање на собите

Напомени:*** Цените се изразени во Евра а плаќањето е исклучиво во денари по курс од 62,00 денари за 1 Евро;
*** Цените не вклучуваат осигурување и туристичка такса за престој (45 денари од лице по ноќевање за возрасен односно 5 денари по лице за деца до 12 години). Овој износ се плаќа на рецепција во хотелот;
*** Политика за сместување на деца е во согласност со регуларните правила на хотелот:
– дете на возраст до 2.99 год бесплатно;
– дете на возраст од 3 до 11.99 год. плаќа 10 евра;
– второ дете на возраст од 3 до 11.99 год. плаќа 50% од цената за возрасен;
– дете над 12 години плаќа 80% од цената за возрасен (се пресметува како 3-то возрасно лице во соба);
*** За резервација потребна е авансна уплата од 50% од вкупната цена на аранжманот. Останатиот дел се доплаќа најдоцна 5 дена пред пристигнување;
*** Политика за откажување на резервацијата:
– 10 дена пред пристигнување – бесплатно;
– 10 до 5 дена пред датумот на пристигнување има задолжување од 50% од вкупната цена;
– 5 дена или покасно – се наплаќа целата сума на пакетот.
*** Влез во СПА центарот и користење сите негови содржини на деца под 10 години не е препорачливо. За деца од 10 до 12 год, придружба на родител е неопходна и е дозволено само користење на внатрешниот базен;

Екстра поволен пакет

3 дена / 2 ноќевања на база полу пансион + СПА

Тип на соба

Цена по лице

Доплата за викенд

(По лице / од вечер)

Супериор соба

79€ / 4.898,ооMKD

8€ / 496,ooMKD

Делукс / Џуниор Свит

89€ / 5.518,ооMKD

Апартман / Арт Студио

109€ / 6.758,ооMKD

Вила Апартман (Мак. 4 лица)

300€ / 18,600,ооMKD

*понудата не важи за државни празници;
*понудата важи за периодот 20.10.2020 – 24.12.2020 & 04.01.2021 – 31.03.2021

 • Две ноќевања во тип на соба по избор
 • Полу пансион (појадок и вечера)
 • Бесплатно користење на внатрешен затоплен базен (со претходна резервација)

-20% попуст за трето лице во соба

Напомени:*** Цените се изразени во Евра а плаќањето е исклучиво во денари по курс од 62,00 денари за 1 Евро;
*** Цените не вклучуваат осигурување и туристичка такса за престој (45 денари од лице по ноќевање за возрасен односно 5 денари по лице за деца до 12 години). Овој износ се плаќа на рецепција во хотелот;
*** Политика за сместување на деца е во согласност со регуларните правила на хотелот:
– дете на возраст до 2.99 год бесплатно;
– дете на возраст од 3 до 11.99 год. плаќа 10 евра;
– второ дете на возраст од 3 до 11.99 год. плаќа 50% од цената за возрасен (важи за Делукс, Џуниор Свит и Апартман тип на соби);
– дете над 12 години плаќа 80% од цената за возрасен (се пресметува како 3-то возрасно лице во соба);
*** За резервација потребна е авансна уплата од 50% од вкупната цена на аранжманот. Останатиот дел се доплаќа најдоцна 5 дена пред пристигнување;
*** Политика за откажување на резервацијата:
– 10 дена пред пристигнување – бесплатно;
– 10 до 5 дена пред датумот на пристигнување има задолжување од 50% од вкупната цена;
– 5 дена или покасно – се наплаќа целата сума на пакетот.
*** Влез во СПА центарот и користење сите негови содржини на деца под 10 години не е препорачливо. За деца од 10 до 12 год, придружба на родител е неопходна и е дозволено само користење на внатрешниот базен;

Дочек на Нова Година 2021

Полу Пансион + Новогодишна програма & Свечена Новогодишна Вечера со Неограничени Пијалоци + СПА и многу повеќе…

Тип на соба

Цена по лице во двокреветна соба за 3 ноќевања

Супериор

289€ / 17.918 мкд

Делукс & Џуниор Свит

334€ / 20.708 мкд

Апартман & Арт Студио

364€ / 22.568 мкд

Вила – Дуплекс Апартман

289€ / 17.918 мкд

27/12/2020 – 03/01/2021
Новогодишниот пакет е валиден за најмалку 3 ноќевања, со можност за повеќе ноќевања

Услови за деца & Цени на еднокреветна соба и трето лице во соба

_________________________________________________________________

Супериор соба

Цена за трето лице – 3 ноќевања €235 / 14.570,ооМКД

Цена за еднокреветна соба – 3 ноќевања €397 / 24,614,ооМКД

____________________________________________________________________

Делукс / Џуниор Свит соба

Цена за трето лице – 3 ноќевања €267 / 16.554,ооМКД

Цена за еднокреветна соба – 3 ноќевања €469 / 29.078,ооМКД

_________________________________________________________________

Апартман / Арт Студио

Цена за трето лице во Апартман – 3 ноќевања €290 / 17.980,ооМКД

Цена за еднокреветна соба во Арт Студио – 3 ноќевања €568 / 35.216,ооМКД

_________________________________________________________________

Услови за деца:

Дете 02 – 02.99 год. БЕСПЛАТНО

Прво дете 03 – 11.99 год. – плаќа 52 евра за престој 3ноќи

Второ дете 03 – 11.99 год. –  50% од цената за возрасен

Дете над 12 години плаќа по цена трето 3-то возрасно лице во соба

Напомени:* Новогодишниот пакет е на база на полу пансион со вклучена ексклузивна свечена програма организирана од тимот на Аурора Ресорт, зачинета со локални и традиционални кулинарски специјалитети и неограничен број на пијалоци гарантирајќи едно незаборавно искуство;

* Цените се изразени во Евра а плаќањето е исклучиво во денари по курс од 62,00 ден за 1 еур;

* Цените не вклучуваат осигурување и туристичка такса за престој (45 мкд за возасно лице по ноќевање, 5 мкд за деца до 12 години ). Се плаќа на рецепција во хотелот;

* За резервација потребна е уплата од 50% од вкупната цена на аранжманот. Останатиот дел се доплаќа најдоцна 7 дена пред пристигнување. Доколку потврдената резервација е откажана 30 дена пред пристигнувањето 10 % од вкупната сума ќе биде наплатена. Ако резервацијата биде откажана 20-29 дена пред пристигнувањето 30 % од вкупната сума ќе биде наплатена. Доколку резервацијата биде откажана 15-19 дена пред датумот на пристигнување 50% од вкупната цена ќе биде наплатена; За подоцнежен отказ на резервација задолжувањето е во износ од целата сума на пакетот;

* Влез во СПА центарот и користење сите негови содржини на деца под 10 год не е дозволено. За деца од 10 до 12 год, придружба на родител е неопходна и е дозволено само користење на внатрешниот базен.

Напомени и услови:

 • Цените не вклучуваат осигурување и туристичка такса за престој (45 денари од лице по ноќевање за возрасен односно 5 денари по лице за деца до 12 години). Овој износ се плаќа на рецепција во хотелот;
 • Политика за сместување на деца е во согласност со регуларните правила на хотелот:
  – дете на возраст до 2.99 год бесплатно;
  – дете на возраст од 3 до 11.99 год. плаќа 10 евра;
  – второ дете на возраст од 3 до 11.99 год. плаќа 50% од цената за возрасен (важи за Делукс, Џуниор Свит и Апартман тип на соби);
  – дете над 12 години плаќа 80% од цената за возрасен (се пресметува како 3-то возрасно лице во соба);
 • За резервација потребна е авансна уплата од 50% од вкупната цена на аранжманот. Останатиот дел се доплаќа најдоцна 5 дена пред пристигнување;
 • Политика за откажување на резервацијата:
  – 10 дена пред пристигнување – бесплатно;
  – 10 до 5 дена пред датумот на пристигнување има задолжување од 50% од вкупната цена;
  – 5 дена или покасно – се наплаќа целата сума на пакетот.
 • Влез во СПА центарот и користење на сите негови содржини на деца под 10 години не е препорачливо. За деца од 10 до 12 год, придружба на родител е неопходна и е дозволено само користење на внатрешниот базен;