Хотел Аура 4* - Охрид - Импала Травел
+389 31 418-900 contact@impala.com.mk
+389 31 418-900 contact@impala.com.mk

Хотел Аура 4* – Охрид

Охрид

ХОТЕЛ АУРА 4*

Хотел „Аура“ за незаборавно опуштање покрај Охридското Езеро.

Сместен на самиот брег на Охридското езеро, во непосредна близина на Охрид, со впечатлива глетка на езерската шир која плени, поранешниот хотел „Бетон“, кој сега се ребрендира во хотел „Аура“ нуди можнот за креирање незаборавни спомени.

Во непосредна близина на градот, а сепак притаен меѓу Галичица и Охридското езеро, како да ги спојува планината и крајбрежјето, опкружен со сопствен парк од прекрасно зеленило и дрвја, чии сенки нудат мир и спокојство. Со своите 74 високо-модерно опремени соби и апартмани, со врвната услуга и специјалитети, со сопствената плажа со бар, летна тераса со магичен поглед , „Аура“ не остава ниеден гостин да си замине рамнодушен, крунисувајќи ја целата приказна со прекрасни сеќавања кои будат постојана желба за уште едно несекојдневно искуство покрај Охридското Езеро.

ЦЕНОВНИК Период ( 15.04.2020 – 15.09.2020) / Цените се однесуваат по ЛИЦЕ

Тип на соба

 Ноќевање со појадок 

 Полупансион 

 Полн пансион 

Двокреветна соба со поглед на езеро

1.530

2.020

2.510

 Двокреветна соба со поглед на планина 

1.410

1.900

2.390

Апаартман

1.900

2.390

2.880

ЦЕНОВНИК Период (15.09.2020 – 31.12.2020) / Цените се однесуваат по ЛИЦЕ

Тип на соба

 Ноќевање со појадок 

 Полупансион 

 Полн пансион 

Двокреветна соба со поглед на езеро

1.290

1.780

2.270

 Двокреветна соба со поглед на планина 

1.160

1.650

2.140

 

Напомени:

  • Цените се однесуваат по лице
  • За деца до 5 години бесплатно
  • За деца од 5 до 12 год. се наплаќа 50%
  • Трето лице во соба ( дополнителен лежај) 30% попуст од цената за ноќевање со појадок
  • Еднокреветна соба + 30%
  • Дополнителен оброк за возрасни 490д/8е
  • За групи над 20 лица екстра дополнителни попусти