Хотел Пела 3* - Охрид - Импала Травел
+389 31 418-900 contact@impala.com.mk
+389 31 418-900 contact@impala.com.mk

Хотел Пела 3* – Охрид

Хотел Пела – Св.Стефан, Охрид

Локација: Хотел Пела е лоциран во близина на градот Охрид (4 км) во тивка инспиративна борова шума во туристичката населба Свети Стефан. Најблиската песочна плажа е оддалечена 100 метри.

Капацитет: 45 соби (27 трокреветни и 18 двокреветни соби)  како и 1 апартман, вкупно хотелот Пела

располага со 124 легла.   

Хотелот е комплетно реновиран во 2019/2020 година и располага со: дигитална кабелска телевизија, wi – fi, директна телефонска линија, мини бар, клима уред, безбедносни камери, тераса, 2 конференциски сали, паркинг, фудбалско/кошаркарско игралиште, ресторан, игралиште за деца;

  • 10% попуст за рана резервација за резервации направени до 01.04.2021 година

Вонсезонски цени 2021 (септември)

  Ноќевање со појадок Полупансион
Еднокреветна соба 1,860 мкд 2,170 мкд
Двокреветна соба 1,300 мкд 1,610 мкд
Трокреветна соба 1,180 мкд 1,490 мкд
Апартман 4,340 мкд

Сезонски цени 2021 (01.07 – 31.08)

  Ноќевање со појадок Полупансион
Еднокреветна соба 2,110 мкд 2,420 мкд
Двокреветна соба 1,550 мкд 1,860 мкд
Трокреветна соба 1,430 мкд 1,740 мкд
Апартман 5,270 мкд

 

СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА ЗА 5+ ПЛУС НОЌЕВАЊА

Ноќевање со појадок – 1,300 мкд

Ноќевање со појадок и вечера – 1,610 мкд

*Цените се по лице дневно за минимум 5 дневен престој во двокреветни / трокреветни соби;

*Цената за апартман се однесува за наем на цел апартман на услуга ББ (ноќевање со појадок) . Доплата за вечера 5 евра по лице на ден. Апартманот е идеален за семејство со 3 деца.

Напомени, услови и услуги:
  • Туристичка такса и ДДВ се вклучени во цена;
  • Цените дадени за 1/1, 1/2 и 1/3 се по лице дневно;
  • Цената за апартман е за закуп;
  • Деца до 5,99 год. – бесплатно;
  • Деца од 6 – 11,99 год. – 50% попуст;
  • Појадок на база – шведска маса, вечера според мени;
  • Специјални цени за групи;