+389 31 418-900 contact@impala.com.mk
+389 31 418-900 contact@impala.com.mk

Хотел Лаки & СПА 4* – Охрид

ХОТЕЛ Лаки & СПА 4*

 

ПОЛОЖБА:   
Хотел Лаки, најновото здание во Охрид, ново луксузно задоволство. Прекрасен поглед од кој се одзема здивот. На само 4км од центарот на градот, во мирна и опуштена атмосфера, со прекрасна бескрајна шума и зеленило.

СМЕСТУВАЊЕ:   
Хотелот Лаки во својот сместувачки капацитет располага со луксузни соби. Сите соби имаат LCD телевизор со кабловска телевизија, телефон, WI-FI, бања, мини бар, услуга во соба. Располага со сопствен паркинг кој е бесплатен за гостите на хотелот. 

УСЛУГА:   
Хотелот нуди услуга на ББ сервис ( вклучен доручек ), ХБ сервис ( вклучен доручек и вечера ), ФБ сервис ( вклучен доручек, ручек, вечера ). Пијалокот не е вклучен во понуда.

СОДРЖИНА: 
Главен ресторан, лоби бар, бар на базен, располага со внатрешен и надворешен базен и спа центар, телефон, интернет, рент а кар, wi – fi интернет во целиот објект, организација на различни екскурзии во соработка со нашата агенција. Одличен ресторан со прекрасен поглед кон Охридското езеро. Одлична семинарска сали, за одлично организирани настани. Овој хотел е наша топла препорака за Ваше сместување!

ПЛАЖА:   
Хотелот не располага со сопствена плажа, но изборот на плажи во близина е голем. Можете да најдете на само 500 метра голем избор на плажи.

СПОРТ И ЗАБАВА:    
Хотелот располага со одличен базен и спа центар, фитнес центар, има одличен ресторан, еден од најпознатите во градот, со вкусна храна и одлична музика. Хотелот е одличен хотелски сместувачки објект, за прекрасен одмор.

  Услуга    
Соба Ноќевање со појадок Полупансион Полн пансион
Еднокреветна соба (по лице) 50 еур 60 еур 70 еур
Двокреветна соба (по лице) 40 еур 50 еур 60 еур
Апартман (максимум 4 лица) 200 еур    
 
Летни аранжмани
  • 5 дена ( 4 ноќевања ) услуга – ноќевање со појадок = 140 евра по лице во двокреветна соба
  • 8 дена ( 7 ноќевања ) услуга – ноќевање со појадок = 210 евра по лице во двокреветна соба
  • Еднокреветна соба + 30%

ИНФОРМАЦИИ ЗА ЦЕНИТЕ:

  • Собите се достапни по добиено барање
  • Политика на отказ на резервацијата: до 7 денови – бесплатно; помалку од 7 денови 50%, еден ден пред доаѓање 100%

УСЛОВИ ЗА ПЛАЌАЊЕ:

Цените се изразени во евра со денарски курс од 62.00 деанари.

ОПШТИ УСЛОВИ:

  • За програмата важат Опшите Услови за патување на Импала Травел.
  • Бројот на лица кои се сместуваат во собите треба да е соодветен на лицата наведени во ваучерот кој го издава организаторот на патување. Сопственикот нема да дозволи сместување на ненајавени лица.
  • Организаторот го задржува правото да го откаже во целост аранжманот како резултат на пандемија без рефундација, но со можност за издавање на ваучер кој клиентите ќе го искористат во следниот период согласно моменталните услови.
  • Организаторот го задржува правото да ја промени цената на аранжманот во случај на промена на цената на хотелот.
  • Во случај на причинета материјална штета за време на престојот, корисникот на собата ја надоместува штетата на сопственикот на лице место.