Хотел Бистра 4*- Маврово - Импала Травел
+389 31 418-900 contact@impala.com.mk
+389 31 418-900 contact@impala.com.mk

Хотел Бистра 4*- Маврово

МАВРОВО

Хотел Бистра 4 *

 

Хотелот Бистра е сместен во подножјето на планината Бистра, близу до Мавровското езеро и три жичари, кои водат до прекрасните скијачки терени. Опкружен со природна убавина, хотелот нуди пријатен престој, одмор, забава и рекреација преку целата година.
Хотелот поседува 118 кревети во удобно уредени соби со џакузи кади и тушеви, телефон и ТВ. Ресторанот нуди голем избор од исклучителни морски специјалитети, голем избор од интернационални специјалитети и традиционални македонски јадења.

 

Зима 2020 – 2021

Ноќевање со појадок и вечера

Цените за период од 15.12.2020 – 30.12.2020 ; 16.01 – 13.02.2021 ; 17.02-2021 – 15.03.2021

Стандард соба

Делукс соба со џакузи

Недела до Четврток

Еднокреветна соба – 59 €

Еднокреветна соба – 69 €

Двокреветна соба – 84 €

Двокреветна соба – 104 €

Петок – Сабота

 Еднокреветна соба – 89 € 

 Еднокреветна соба – 99 € 

 Двокреветна соба – 127 € 

 Двокреветна соба – 147 € 

Цени за период 30.12.2020 – 01.01.2021 и 14.02.2021 – 16.02.2021

Стандард соба

Делукс соба со џакузи

 Еднокреветна соба – 115 €  

 Еднокреветна соба – 125 € 

Двокреветна соба – 165 €

Двокреветна соба – 185 €

Цени за период 02.01.2021 – 15.01.2021

Стандард соба

Делукс соба со џакузи

 Еднокреветна соба – 89 € 

Еднокреветна соба – 99 € 

Двокреветна соба – 127 € 

 Двокреветна соба – 147 € 

 

Во цената е вклучено:

  • Туристичка такса и ДДВ
  • Користење на СПА центар (внатрешен базен,  сауна, џакузи)

Доплати:

  • Дете од 0-5,99 години – бесплатно
  • Дете 6-12 години 50 % од цената на аранжманот
  • Возрасен 12+ год на дополнително легло плаќа 100% од цената
  • Доплата за вечера 420 ден.
  • Доплата за свечена Новогодишна вечера 40 евра по лице, деца до 6 год бесплатно, деца од 6 до 12 години 20 евра.
  • Сместувањето во собите по 14:00 часот
  • Напуштање на собите до 10:00 часот