Хотел Аквалина 4* - Охрид - Импала Травел
+389 31 418-900 contact@impala.com.mk
+389 31 418-900 contact@impala.com.mk

Хотел Аквалина 4* – Охрид

Хотел Аквалина 4*

Хотел Аквалина се наога во туристичката населба Св.Стефан оддалечен 6 км од центарот на Охрид на регионалниот патен правец Охрид- Св.Наум.Комплексот на хотелот се наоѓа на самиот брег на Охридското езеро опкружен со пространство на бистра езерска вода од една страна и бескрајна зелена шума од националниот парк Галичица од друга страна. Ваквата местоположба нуди можност да поминете незаборавен одмор во стилот на модерното опкружување.

Сместување:
1 Апартман со сауна, 6 соби со сауна и француски лежај ,7 соби со џакузи и француски лежај, 64 двокреветни соби,6 трокреветни соби.
Сите соби се опремени со ЛЦД ТВ , кабловска телевизија,телефон,WI-FI, купатило,фрижидер,услуга во соба. Исто така располага со сопствен паркинг кој е бесплатен за гостите.

 

Датум

Ноќевање со појадок

Полупансион

01.04-10.06.2022

01.09-15.10.2022

28€

38€

11.06-31.08.2022

35€

45€

 

Цените се по лице на ден со  вклучен ДДВ 5% и туристичка такса

 

Доплата и попусти:

  • Доплата за соба со поглед – 5 евра по соба
  • Еднокреветна соба: +50% од цената на возрасен
  • Прво дете до 5,99 години – бесплатно(заедно со двајца возрасни)
  • Второ дете 2-5,99 години – 70% од сумата ( посебен лежај)
  • Деца од 6-11.99 години – 40% попуст од цената на возрасен
  • Доплата за соба со сауна или џакузи – 10 евра
  • Доплата за лежалки на плажа – 100 денари
  • Бесплатено користење на базен, лежалки на базен, сопствена плажа, паркинг, интернет, спотски терени со закажување