Хотел РЕГНУМ 5* - Банско - Импала Травел
+389 31 418-900 contact@impala.com.mk
+389 31 418-900 contact@impala.com.mk

Хотел РЕГНУМ 5* – Банско

Хотел РЕГНУМ 5* – Банско

Лето – Есен 2020

Вид на сместување

13.04-30.06.2020

01.09-30.11.2020

01.07-31.08.2020

 

НП

ПП

НП

ПП

 

Јуниор сјуит (2+0)

72€

93

82€

102€

 

Едноспален апартман (2+1)

85€

106€

94€

115€

 

Едноспален апартман лукс (2+2)

97€

117€

106€

127€

 

Двоспален апартман (4+2)

153€

194€

171€

213€

 

Доплата за апартман со поглед планина – 5€ за апп на ден

Деца до 9.99 год. на дополнително легло – бесплатно

Деца од 10-12.99 год. на дополнително легло

21€

26€

23€

30€

 

Возрасен на дополнително легло

32€

38€

37€

44€

 

СПЕЦИЈАЛНИ ПОНУДИ :

 • 5% попуст за престој од 3 ноќевања
 • 7% попуст за престој од 4 ноќевања
 • 10% попуст за престој од 5 ноќевања
 • Бонус ноќевања – 7=6 / 14=12

Цените се по соба за 1 ноќевање и вклучуваат :

 • НП – ноќевање со појадок | ПП – ноќевање со појадок и вечера
 • Користење на “REGNUM SPA CENTER” : внатрешен базен, џакузи, сауна, парна бања, тропски тушеви, релакс соба, фитнес центар
 • Користење на “REGNUM AQUA PARK” (од 01.06-31.08 или во зависност од временските услови): надворешен полуолимски базен, надворешен детски базен, тобогани, игралиште
 • Користење на “REGNUM BANYA THERMAL & RECREATION CENTER” (во с.Бања, 6 км од Банско) – надворешен базен и џакузи со минерална вода. Не важи за период на престој 01.07-31.08.2020 – доплата 6€ – возрасен, 3€ – дете од 6-9.99 год.
 • Детски кат и анимација за деца
 • Паркинг, интернет, сеф

 

Во цената не е вклучено :

 • Туристичка такса 1 € на ден
 • Патничко осигурување