Карамаврос - Импала Травел
+389 31 418-900 contact@impala.com.mk
+389 31 418-900 contact@impala.com.mk

Карамаврос

Карамаврос

 

Вила Карамаврос се наоѓа на главната улица, на околу 150 m од плажата. Без разлика што вилата се наоѓа на главната улица, гостите секако ќе уживаат во амбиентот на оваа вила, како наутро така и навечер. Навистина ретко може да се најде вака уреден двор, исполнет со зеленило и цвеќиња. Вилата располага со апартмани и дуплекс апартмани. Сите соби располагаат со комплет опремени кујни,бања, ТВ, Wi-Fi, крпи и клима уред. Паркингот наоѓа во дворот на вилата.

Координати: 39.98879790559252, 23.61166719683281

 

ЦЕНИТЕ во табелата се однесуваат за наем на студио / апартман

ТЕРМИН

НАЕМ

1/3+1 апп

1/4 апп

1/4 дуплекс

21.05

8 ноќи

90

100

130

29.05

7 ноќи

150

170

200

05.06

7 ноќи

230

250

290

12.06

7 ноќи

290

310

350

19.06

7 ноќи

360

380

400

26.06

7 ноќи

390

410

440

03.07

7 ноќи

410

430

460

10.07

7 ноќи

450

470

500

17.07

7 ноќи

490

500

540

24.07

7 ноќи

490

500

540

31.07

7 ноќи

490

500

540

07.08

7 ноќи

490

500

540

14.08

7 ноќи

490

500

540

21.08

7 ноќи

430

450

480

28.08

7 ноќи

360

380

410

04.09

7 ноќи

300

320

350

11.09

7 ноќи

210

230

260

18.09

7 ноќи

160

180

200

25.09

7 ноќи

110

130

150

 

 

НАПОМЕНИ:

 • ЦЕНИТЕ во табелата се дадени за наем на студио или апартман за 7/8 ноќевања.
 • Доплата за туристичка такса 0,50 евра по студио/апартман на ден, се плаќа во објектот.
 • Цените се изразени во евра, уплатата е исклучиво во денараска противвредност (1 евро =62,00 мкд). 
 • За уплата на два последователни термини, одобруваме 10% попуст на вториот термин. Попустот важи само на редовни цени.
 • Патничкото осигурување е задолжително и НЕ е вклучено во цената.
 • Организаторот на патувањето го задржува правото по пат на ultra first или last minute понуда да ги објави и продаде слободните капацитети по цени кои се разликуваат од оние кои се веќе објавени во ценовникот. Лицата кои го уплатиле аранжманот по ценовник немаат право на надомест на средства за разликата во цена.
 • Попустите НЕ можe да се комбинираат меѓу себе, на промотивните цени НЕ следува попуст, попуст за рано букирање и за две смени НЕ може да се комбинира.
 • Важечка е резервацијата со авансна уплата од 30% од вкупниот износ на аранжманот. Целосна доплата на аранжманот се врши 10 дена пред поаѓање. Усни и телефонски резервации се невалидни и неважечки.
 • Во студио/апартман дозволено е сместување на лица согласно бројот на кревети. Над дозволениот број, може, на  дополнително барање да се сместимаксимум едно дете до 6 години во кревет со двајца возрасни.
 • Бројот на лица кои се сместуваат во собите треба да е соодветен на лицата наведени во ваучерот кој го издава организаторот на патувањето.
 • Термините во табелата се денови на започнување на аранжманот.
 • Превземање на собите е по 14 часот – локално време, а напуштање на истите е до 09:00 часот.
 • По завршување на вашето летување должни сте да го оставите студиото/апартманот во чиста состојба. Во случај на причинета материјална штета за време на престојот, корисникот ја надоместува штетата на сопственикот на лице место.
 • Во цената на аранжманот каде што е вклучено  користење на клима уред, сопственикот има право да реагира и да ја скрати оваа услуга доколку го оставате клима уредот вклучен додека сте надвор од собата.
 • Организаторот не одговара за квалитетот на интернет конекцијата во местото и објектот на престој.
 • Секој патник  има  обврска и е задолжен да води грижа за важноста и исправноста на патните исправи, поради кои НЕ можe да се откаже аранжманот или да се промени термин на резервацијата.
 • Во услови на Ковид 19, превозот ќе се организира и реализира согласно актуелните мерки и протоколи за вршење на внатрешен и меѓународен превоз. За време на патувањето ќе бидат запазени сите протоколи, задолжителна дезинфекција при влез во автобус, одржување на дистанца на патници кои не патуваат заедно.При влез во автобус задолжително е мерење на телесна температура на секој од патниците, во случај на покачена телесна температура лицето нема да може да патува согласно протоколите и препораките за меѓународен сообраќај.За време на патувањето во автобус задолжително е носење заштитна маска со која се покрива устата и носот.Патниците за време на патувањето се должни да ги почитуваат во целост актуелните мерки за претпазливост и безбедност како и инструкциите од пратителот на патувањето.
 • Протокол за влез во Грција / Македонија:
 • Негативен PCR или негативен Брз антиген тест, или потврда за вакцинација од Covid-19 (14 дена по примена втора доза од вакцината) или сертификат за прележан Covid-19 (можно е патување по 1 месец од потврдената инфекција, но, максимум до 6 месеци од датумот на тестирање. Патниците кои патуваат со свое возило треба да го пополнат онлајн дигиталниот формулар за локализација на патниците https://travel.gov.gr/#/

Цена за превоз:

 • Превоз за возрасен 45€ / Еден правец 35€
 • Деца до 12 години 40 евра / Еден правец 30 евра.
 • Дете до 2 години (без седиште) – бесплатно
 • Место и време на поаѓање:
 • Скопје 04.00 ч. Холидеј Ин
 • Велес 04.30 ч. бензинска пумпа Мак Оил (Мотел Македонија)
 • Неготино 05.00 ч. бензинска пумпа Макпетрол
 • Смоквица 05.30 ч. бензинска пумпа BWO петрол
 • Гевгелија 06.00 ч. бензинска пумпа Шимов или граничен премин
 • Датумот во табелата е термин на тргнување, состанок на група половина час пред наведеното време.Агенцијата го задржува правото за промена на времето и местото на поаѓање. Патникот е должен минмум 24 часа (еден ден) пред секое поаѓање  да се информира за потврда за времето и местото на поаѓање.