Вила "Палаис де фурка" - Импала Травел
+389 31 418-900 contact@impala.com.mk
+389 31 418-900 contact@impala.com.mk

Вила “Палаис де фурка”

ФУРКА

ВИЛА ПАЛАИС ДЕ ФУРКА

Се наоѓа на само 1мин. од прекрасната песочна плажа, во мирниот дел на градчето Фурка. Од центар е оддалечена околу 5мин. Опкружена со многу зеленило со голем приватен паркинг и содржини за деца во дворот. Располага со четворокреветни апартмани на приземје, сите опремени со Тв, клима(вклучена во цената), тоалет, мини кујна комплетно опремена и големи тераси кон дворот.

 

Период

23.05

30.05

06.06

13.06

22.06

01.07

10.07

19.07

28.07

06.08

15.08

22.08

29.08

05.09

12.09

Ноќевања

7

7

7

9

9

9

9

9

9

9

7

7

7

7

7

1/4

109€

119€

139€

209€

219€

249€

279€

299€

299€

299€

219€

209€

169€

159€

139€

1/5 мазонет

99€

109€

119€

169€

189€

199€

219€

219€

219€

219€

159€

139€

129€

109€

99€

                                 
                                                 

III и IV лице бесплатно сместување во АПП / IV и V лице во Мeзонет

НАПОМЕНА

  • Цените се дадени по лице за 7 и 9 ноќевања со вклучен автобуски превоз.
  • За пакет аранжман од 9 ноќи со сопствен превоз се одбива 15€ од вкупната цена по лице
  • Во мезонет се наплатуваат три полни суми, четврто и петто лице плаќаат само превоз.
  • Трето и четврто лице во АПП: бесплатно сместување, плаќаат само превоз.
  • Цена за превоз за дете од 2 год. – 11.99 год.: 25€ / 1.550мкд.
  • Цена за превоз за возрасен: 35€ / 2.170мкд
  • Користењето на собите започнува првиот ден од 14:00 часот по локално време, а се напуштаат во 09:00 часот по локално време последниот ден!
  • Поаѓање од Скопје од Автобуска Станица во 05:00 часот. Враќање последниот ден во попладневните часови!
  • Доплата за туристичка такса – 0.5€ по соба на ден. Се плаќа на рецепција.

ОПШТИ УСЛОВИ

  • За резервација задолжително уплата аванс 30% од вкупниот износ, целосна доплата 7 дена пред патување.
  • За резервации направени на EARLY BOOKING, целосна уплата до наведениот датум
  • Во собите е дозволено сместување на лица согласно со бројот на легла, т.е. исклучиво на лицата кои се наведени во ваучерот издаден од агенцијата. Во случај на сместување на повеќе лица од дозволеното, агенцијата или локалниот партнер на истата го задржуваат правото да не ги примат лицата кои не се наведени во ваучерот или за истите да побараат соодветен финансиски надомест.
  • Сопствениците на објектите го задржуваат правото при евентуално направена-причинета штета да извршат наплата за истата од клиентите кои се сместени во моментот.
  • За хигиената во собите за време на престојот се грижат самите гости, сите настанати штети за време на престојот се на товар на патниците!
  • Агенцијата организира превоз со придружник-пратител на групата, до место кое е најпогодно за застанување и паркирање на автобусот
  • За ова патување потребен е валиден биометриски пасош (минимум важност 90 дена од денот на враќање во државата); не се потребни посебни вакцини.
  • За овој аранжман важат општите услови на патување на Импала Травел, побарајте ги во агенцијата.
  • Цените се дадени по лице во евра, плаќањето е во денари (1 еур = 62 мкд.)
  • Агенцијата не може да гарантира стабилност, брзина или коректност на интернет врската во кој-било објект од целата понуда.
  • Патниците се должни да се јават во агенцијата неколку дена пред поаѓање да се информираат за времето на поаѓање
  • Агенцијата го задржува правото да објави дел од слободните (непродадени) капацитети на Last Minute понуда, претходно направените и потврдени резервации нема да подлежат на какви било промени во цената.
  • Во смените означени со (*) – ДОПОЛНИТЕЛЕН ПОПУСТ НЕ ВАЖИ

ПРОГРАМА ЗА ПАТУВАЊЕ

  • Состанок на групата 30 мин пред поаѓање на Главна Автобуска Станица Скопје (на перон 1 или 2)
  • Поаѓање за наведената дестинација преку Граничен Премин Богородица
  • Пристигнување и сместување во одбраните капацитети
  • Денови на престој (7 или 9)
  • Последниот ден собите се напуштаат во договорено време (наведено во куќен ред)
  • Попладневните часови поаѓање за Македонија
  • Пристигнување во вечерните часови на Главна Автобуска Станица Скопје