ТОРОНИ - Вила Нина - Импала Травел
+389 31 418-900 contact@impala.com.mk
+389 31 418-900 contact@impala.com.mk

ТОРОНИ – Вила Нина

ЛЕТО 2020

ТОРОНИ

вила НИНА

Вила Нина е лоцирана на само неколку чекори од плажа. Убаво опремени 1/3 студија во кои има два поединечни кревети и кревет на извлекување и 1/4+1 апартмани, во кои има два поединечни кревети и кревет на извлекување + два кревети на спрат комотни за спиење за деца. Во другата просторија има комплетно опремена кујна со кујнски инвентар, маса со столици, мал фрижидер, решо, Тв, клима уред, купатило и балкони со поглед во двор. Во склоп на дворот има скара, маса со столици и паркинг простор за секој гостин во вилата.

 

 

Цени за пакет аранжман

7 ноќи со превоз

 

Цени за НАЕМ на СТУДИО или АПАРТМАН

 

Цени за пакет аранжман

7 ноќи со превоз

ПЕРИОД МАЈ ЈУНИ ЈУНИ ЈУЛИ АВГУСТ

 

АВГ.

СЕПТЕМВРИ
*17 *24 *31 *07 *14 21 28 05 12 19 26 02 09 16 23 *30 *06 *13 *20
НОЌЕВАЊА

 

7

 

7

 

7

 

7

 

7

 

7

 

7

 

7

 

7

 

7

 

7

 

7

 

7

 

7

 

7

 

7

 

7

 

7

 

7

Студио 1/3

бр. соба 2,3

макс. 3лица

 

39

 

49

 

79

 

 

99

 

129

 

279

 

299

 

319

 

 

379

 

379

 

379

 

 

379

 

379

 

339

 

289

 

149

 

79

 

69

 

/

Апартман 1/4+1
бр.соба 1,4
макс.5 лица

 

49

 

59

 

99

 

129

 

149

 

299

 

329

 

349

 

409

 

409

 

409

 

409

 

409

 

369

 

319

 

169

 

99

 

79

 

/

 

НАПОМЕНИ:

 • Термините означени со * во табелата се ПАКЕТ АРАНЖМАНИ и се дадени по лице за 7 ноќевања со вклучен автобуски превоз;
 • Останатите цени се однесуваат за НАЕМ на студио за 7 ноќевања;
 • За пакет аранжман во студио потребни се минимум 2 лица;
 • Трето или четврто лице се сместуваат бесплатно, доплаќаат само превоз доколку користат:
  * 35€ за возрасен или 25€ за дете од 02 – 12 години;
                     * Дете до 02 години не плаќа и не користи седиште во автобус;
                     * За патување со сопствен превоз се одбива 10€ по лице од вонсезонските цени.
 • Клима и WI-FI – бесплатно.
 • Цените се изразени во евра, уплатата е исклучиво во денараска противвредност (1евро=62мкд)
 • За уплата на две смени, одобруваме 10% попуст на втората смена. Напомена: понудата важи на редовните цени.
 • Попустите НЕ можe да се комбинираат помеѓу себе, на промотивните цени НЕ следува попуст, попуст за рано букирање и за две смени НЕ може да се комбинира.
 • Попустите не важат за смените означени со *;
 • Усни и телефонски резервации се невалидни и неважечки. Важечка е резервацијата со авансна уплата од 30% од вкупниот износ на аранжманот. Целосна доплата на аранжманот се врши најдоцна до 7 дена пред поаѓање.
 • Во случај на веќе уплатен аранжман со попуст и рана уплата, средствата не се враќаат доколку патникот го откаже аранжманот. Повраток на средства има доколку патникот си најде замена за веќе резервираната соба;
 • Цените објавени во табелите се конечни, без скриени трошоци. Одлуката за доплата на клима-уред, интернет и слично, кај одредени сместувачки капацитети е на сопствениците на објектите, Импала НЕ може да гарантира стабилност, брзина или коректност на интернет врската во кој-било објект од целата понуда. Во цената на аранжманот каде што е вклучено користење на клима уред, сопственикот има право да реагира и да ја скрати оваа услуга доколку го оставате клима уредот вклучен додека сте надвор од собата.
 • Во случај на причинета штета за време на престојот, корисникот на апартманот ја надоместува штетата на сопственикот на вилата на лице место.
 • Туристичка такса се плаќа во агенција 0,50€ од ноќ од соба;

ДОПЛАТА ЗА ПРЕВОЗ:

35 € за возрасни – повратна карта;

25€ за деца до 12 години – повратна карта;

Деца до 02 години бесплатно – не користи седиште

ДЕНОВИТЕ ДАДЕНИ ВО ТАБЕЛАТА СЕ ДЕНОВИ НА ТРГНУВАЊЕ ОД

Град

Место на тргнување

Време

Кичево

пред Гимназија

00:30 часот наутро

Гостивар

пред дом на културата

01:30 часот наутро

Тетово

наспроти дом на културата(стара лименка)

02:00 часот наутро

Куманово

Бензинска пумпа Макпетрол

02:15часот наутро

Скопје

Спроти Холидеј Ин

03:30часот наутро

Велес

Мотел Македонија

04:00 часот наутро

Прилеп

Бензинска Лук Оил на влезот

03:45 часот наутро

Неготино

Бензинска пумпа Макпетрол

04:30 часот наутро

Удово

Бензинска пумпа Макпетрол

05:00 часот наутро

Гевгелија

Бензинска пумпа Окта-Шимов

05:30 часот наутро

Штип

Нова Пошта

03:30 часот наутро