ТОРОНИ - Вила Флора - Импала Травел
+389 31 418-900 contact@impala.com.mk
+389 31 418-900 contact@impala.com.mk

ТОРОНИ – Вила Флора

ТОРОНИ

ВИЛА АПАРТМАН “ФЛОРА”

Попуст -20% за резервации до 01.07.2020 со уплата од минимум 30% од цената на аранжманот !
(попустот важи на основната цена, не важи на доплатите)

Вилата се наоѓа на 30 метри од плажа.

Трокреветно студиото – први кат.
Располага со француски и еден поединечен кревет, комплетно опремена кујна, фрижидер, решо со две рингли, аспиратор, плакар за алишта. Во собата има ТВ и клима уред. Има сопствено купатило и тераса со страничен поглед на море.

Четворокреветен апартман – први кат.
Располага со една спална и посебна кујна. Во спалната соба има два поединечни кревети, плакар за алишта, тв, клима уред и излегува на тераса, во кујната има еден француски кревет, плакар за алишта, тв, клима уред. Кујната е комплетно опремена со фрижидер, аспиратор, решо со две рингли. Апартманот има сопствено купатило.

Собите имаат пешкири, WI – FI. Има сопствен паркинг. 

ТЕРМИН

НАЕМ

1/3 студио

1/4 апартман

05.07.2020

7 ноќи

420 €

490€

12.07.2020

7 ноќи

440 €

530€

19.07.2020

7 ноќи

470 €

550€

26.07.2020

7 ноќи

470 €

550€

02.08.2020

7 ноќи

470 €

550€

09.08.2020

7 ноќи

470 €

550€

16.08.2020

7 ноќи

440 €

550€

23.08.2020

7 ноќи

420 €

490€

 

ТЕРМИН

30.08.2020

06.09.2020

13.09.2020

20.09.2020

НОЌЕВАЊА

7 ноќи

7 ноќи

7 ноќи

7 ноќи

Во студио / апартман

185 €

165 €

125 €

95 €

НАПОМЕНИ:

 • ЦЕНИТЕ ВО ТАБЕЛА БР.1 – СЕЗОНСКИ СЕ ДАДЕНИ ЗА НАЕМ НА АПАРТМАН ЗА 7 НОЌЕВАЊА, согласно бројот на кревети.
 • ЦЕНИТЕ ВО ТАБЕЛА БР.2 – ВОНСЕЗОНСКИ СЕ ДАДЕНИ ПО ЛИЦЕ ЗА ПАКЕТ АРАНЖМАН – 7 НОЌЕВАЊА СО ВКЛУЧЕН ПРЕВОЗ. За сопствен превоз редовната цена за прво и второ лице се намалува за 10 евра. Напомена: Во апартман минимум 3 лица, 2 лица плаќаат полна цена, трето и четврто лице плаќаат задолжително по 35евра.
 • Во студио / апартман дозволено е сместување на лица согласно бројот на кревети. Над дозволениот број (во одредени капацитети) може да се смести максимум едно дете до 5,99 години во кревет со родител.
 • Термините во табелата се денови на започнување на аражманот.
 • Тргнувањето е на денот објавен во табелата. Тргнувањето од Куманово е во 02:45 часот наутро пред ‘Скара кај Жмара’. Тргнувањето од Скопје е во 04:00 часот на паркингот спроти хотел Холидеј Ин, состанок на групата е во 03:30 часот. Агенцијата го задржува правото за промена на времето и местото на тргнување. Ве молиме минимум 24 часа пред секое тргнување да се информирате за потврда за времето и местото.
 • Патничкото осигурување е задолжително и НЕ е вклучено во цената.
 • Цените се изразени во евра, уплатата е исклучиво во денараска противвредност (1евро=62мкд).
 • За уплата на две смени, одобруваме 10% попуст на втората смена. Напомена: понудата важи на редовните цени.
 • Попустите НЕ можe да се комбинираат помеѓу себе, на промотивните цени НЕ следува попуст, попуст за рано букирање и за две смени НЕ може да се комбинира.
 • Организаторот на патувањето го задржува правото по пат на ultra first или last minute понуда да ги објави и продаде слободните капацитети по цени кои се разликуваат од оние кои се веќе објавени во ценовникот. Лицата кои го уплатиле аранжманот по редовен ценовник, немаат право на надомест на средства за разлика во цена.
 • Усни и телефонски резервации се невалидни и неважечки. Важечка е резервацијата со авансна уплата од 30% од вкупниот износ на аранжманот. Целосна доплата на аранжманот се врши најдоцна до 7 дена пред поаѓање.
 • Сместување во собите е по 14.00 часот, а напуштање на истите е до 09.00 часот по локално време
 • За хигиената во собите во текот на престојот се грижат самите клиенти. По завршувањето на Вашето летување должни сте да ја оставите собата во чиста состојба. Во случај на причинета материјална штета за време на престојот, корисникот на собата ја надоместува штетата на сопственикот на лице место.
 • Туристичката такса се плаќа на лице место кај претставник на агенција или пак на сопствениците на објектите, истата изнесува 0,50 евра на ден по студио/апартман.
 • Цените објавени во табелите се конечни, без скриени трошоци. Одлуката за доплата на клима-уред, интернет и слично, кај одредени сместувачки капацитети е на сопствениците на објектите, Импала НЕ може да гарантира стабилност, брзина или коректност на интернет врската во кој-било објект од целата понуда. Во цената на аранжманот каде што е вклучено користење на клима уред, сопственикот има право да реагира и да ја скрати оваа услуга доколку го оставате клима уредот вклучен додека сте надвор од собата.
 • Секој патник има обврска и е задолжен да води грижа за важноста на патните исправи и задолжително да обезбедите патничко-здравствено осигурување, недостаток на истите не е одговорност на вработените во т.а. „Импала “ и на самата агенција и поради кои НЕ можаe да се откаже аранжман или да се промени термин на резервацијата.

Организиран превоз со придружник на групата, до местото кое е најпогодно за застанување и паркирање на автобусите. Цена на превозот:

 • Превоз за возрасен 35евра / Еден правец 25 евра
 • Деца 2- 11,99години 25евра / Еден правец 20 евра / Дете до 1,99 години (без седиште) – бесплатно.