НЕОС МАРМАРАС Вила „PARTHENON“ - Импала Травел
+389 31 418-900 contact@impala.com.mk
+389 31 418-900 contact@impala.com.mk

НЕОС МАРМАРАС Вила „PARTHENON“

Неос Мармарас

Вила “PARTHENON”

 Бесплатно сместување за 3то и 4то лице во студио

 Вила “Parthenon” се наоѓа во Неос Мармарас, во непосредна близина над пристаништето, нa oколу 50m oд најблиската мала плажа и на околу 500m од познатата плажа Paradisos. Вилата има 2 влеза. Во задниот дел се наоѓа прекрасно уреден двор со лулашки за деца и скара за гостите со маси и столчиња.  Располага со 1/2 и 1/3 студија со редовни легла, како и 1/3+1 студија со 3 редовни и 1 дополнително легло на извлекување. Студијата се наоѓаат на I и II кат, сите опремени со: кујна (со прибор за онолку лица према број на легла, фрижидер…), тоалет, клима (со доплата на лице место 3€ од ден), ТВ, бесплатен Wi-Fi интернет, гардеробер, широки балкони со тенди за сонце и масичка со столчиња. Студијата се на I и II кат.

 

“Parthenon”
Неос Мармарас
термин  МАЈ  ЈУНИ ЈУЛИ АВГУСТ СЕПТЕМВРИ 
16 23 30 06 13 20 27 04 11 18 25 01 08 15 22 29 05 12  19
бр. ноќи  7 7 7 7 7 7 7 7 * 7 * 7 * 7 * 7 * 7 * 7 * 7 7 7 7 7
1/2 студио 45  65 80 95 110 130 150 285 305 325 325 325 325 305  150 120 95 75 55
1/3 студио 45 70 85 105 120 140 165 315 335 355 355 355 355 335 165 130 105 80 60
1/3+1 студио 45 75 90 115 135 155 180 345 365 385 385 385 385 365 180 145 115 85 65
опис на ценовникот цени по лице со превоз цени за наем на цело студио без превоз цени по лице со превоз
 • НАПОМЕНА

  • Цените се дадени по лице за 7 ноќи/8 дена со вклучен превоз | 3-то и 4-то лице БЕСПЛАТНО сместување;
  • Цените за 7 ноќи/8 дена со *, се дадени за наем на цело студио без вклучен превоз;
  • Цените се изразени во евра, за уплата во денарска противвредност 1€ = 62мкд.
  • Во студио плаќаат минимум 2 лица | 3-то и 4-то лице се сместуваат БЕСПЛАТНО, плаќаат само превоз доколку користат;
  • Во студио, дозволено е сместување на лица согласно со предвидениот капацитет, т.е. број на легла. Преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години – БЕСПЛАТНО;
  • Поради генерално чистење на студијата после секоја смена, истите се напуштаат во 09:00 часот, а се добиваат околу 14:00 часот (локално време);
  • Хигиената си ја одржуваат самите клиенти за време на престојот;
  • Превоз од: Куманово (бензинска Макпетрол) 04:15h;
  • Превозот ги остава/зема патниците пред вилата.
  • Wi-Fi интернет – БЕСПЛАТЕН!!
  • Еarly Booking попустите НЕ се комбинираат со други попусти и Не важат за првиот и последниот термин.

  ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ

  • За уплата на два последователни термини (еден по друг), одобруваме 10% попуст на вториот термин;
  • За аранжманите за 7 ноќи/8 дена без *, при патување со сопствен превоз се намалува -10€ од цената по лице (освен за првиот и последниот термин);
  • При резервација задолжителна уплата на аконтација од 30%, во случај на откажување, уплатената аконтација не се враќа;
  • Доплата за клима – 3€ од ден (на лице место);
  • Доплата за туристичка такса – 0.50€ од соба од ноќ (се плаќа во самиот објект при сместување);
  • Доплата за превоз: 35€ за возрасни / 25€ за деца до 12 год. Деца до 2 год. – бесплатно (без седиште);
  • Доплата за патничко осигурување.