ПОЛИХРОНО - Вила "Вила Греј" - Импала Травел
+389 31 418-900 contact@impala.com.mk
+389 31 418-900 contact@impala.com.mk

ПОЛИХРОНО – Вила “Вила Греј”

"Вила Греј"

Вила Греј се наоѓа во централниот дел на Полихроно, оддалечена 70 метри од плажа. Располага со четворокреветен апартман и петокреветен дуплекс апартман. Апартманите се наоѓаат на високо приземје и имаат по едно паркинг место. Опремени се со мини кујна со инвентар и голем фрижидер, бања, балкон, ТВ, WiFi и клима  (вклучена во цена за јули и август), во периодот мај / јуни / септември се доплаќа 5 евра на ден.

Четворокреветен апартман – две простории, спална со два кревети и кујна, со кревет на развлекување.

Дуплекс апартман – три простории, кујна, спална со два единечни кревети и кревет на извлекување, спална со брачен кревет. Сместувањето е од Б-категорија.

ТЕРМИН

25.05.2019

01.06.2019

08.06.2019

15.06.2019

22.06.2019

НОЌЕВАЊА

7 ноќи

7 ноќи

7 ноќи

7 ноќи

7 ноќи

Во 1/4 апартман

230 €

260 €

300 €

360 €

380 €

Во 1/ 5 дуплекс

230 €

290 €

360 €

400 €

440 €

сезонски цени

ТЕРМИН

НАЕМ

1/4 апартман

1/5 дуплекс

29.06.2019

7 ноќи

420€

480€

06.07.2019

7 ноќи

470€

540€

13.07.2019

7 ноќи

500€

570€

20.07.2019

7 ноќи

520€

590€

27.07.2019

7 ноќи

520€

590€

03.08.2019

7 ноќи

520€

590€

10.08.2019

7 ноќи

520€

590€

17.08.2019

7 ноќи

520€

590€

24.08.2019

7 ноќи

470€

560€

вонсезонски цени

ТЕРМИН

31.08.2019

07.09.2019

14.09.2019

21.09.2019

НОЌЕВАЊА

7 ноќи

7 ноќи

7 ноќи

7 ноќи

Во 1/4 апартман

440 €

400 €

360 €

230 €

Во 1/ 5 дуплекс

490 €

450 €

410 €

230 €

НАПОМЕНИ:

 • ЦЕНИТЕ ВО ТАБЕЛА БР.1 и 3 – 7 НОЌЕВАЊА наем на апартман.
 • ЦЕНИТЕ ВО ТАБЕЛА БР.2 – СЕЗОНСКИ СЕ ДАДЕНИ ЗА НАЕМ НА АПАРТМАН ЗА 7 НОЌЕВАЊА, согласно бројот на кревети.
 • Во студио / апартман дозволено е сместување на лица согласно бројот на кревети. Над дозволениот број (во одредени капацитети) може да се смести максимум едно дете до 5,99 години во кревет со родител.
 • Термините во табелата се денови на започнување на аражманот.
 • Поаѓањето е на денот објавен во табелата, состанок на група во 03:30 часот, а поаѓање во 04:00 часот на паркингот спроти хотел Холидеј Ин. Агенцијата го задржува правото за промена на времето и местото на поаѓање. Ве молиме минмум 24 часа пред секое поаѓање да се информирате за потврда за времето и местото на поаѓање.
 • Патничкото осигурување е задолжително и НЕ е вклучено во цената.
 • Цените се изразени во евра, уплатата е исклучиво во денараска противвредност (1евро=62мкд).
 • За уплата на две смени, одобруваме 10% попустна втората смена. Напомена: понудата важи на редовните цени.
 • Попустите НЕ можe да се комбинираат помеѓу себе, на промотивните цени НЕ следува попуст, попуст за рано букирање и за две смени НЕ може да се комбинира.
 • Организаторот на патувањето го задржува правото по пат на ultra first или last minute понуда да ги објави и продаде слободните капацитети по цени кои се разликуваат од оние кои се веќе објавени во ценовникот. Лицата кои го уплатиле аранжманот по редовен ценовник, немаат право на надомест на средства за разлика во цена.
 • Усни и телефонски резервации се невалидни и неважечки. Важечка е резервацијата со авансна уплата од 30% од вкупниот износ на аранжманот. Целосна доплата на аранжманот се врши најдоцна до 7 дена пред поаѓање.
 • Сместување во собите е по 14.00 часот, а напуштање на истите е до 09.00 часот по локално време
 • За хигиената во собите во текот на престојот се грижат самите клиенти. По завршувањето на Вашето летување должни сте да ја оставите собата во чиста состојба. Во случај на причинета материјална штета за време на престојот, корисникот на собата ја надоместува штетата на сопственикот на лице место.
 • Туристичката таксасе плаќа на лице место кај претставник на агенција или пак на сопствениците на објектите, истата изнесува 0,50 евра на ден по студио/апартман.
 • Цените објавени во табелите се конечни, без скриени трошоци. Одлуката за доплата на клима-уред, интернет и слично, кај одредени сместувачки капацитети е на сопствениците на објектите, Импала Травел НЕ може да гарантира стабилност, брзина или коректност на интернет врската во кој-било објект од целата понуда. Во цената на аранжманот каде што е вклучено користење на клима уред, сопственикот има право да реагира и да ја скрати оваа услуга доколку го оставате клима уредот вклучен додека сте надвор од собата.
 • Секој патник има обврска и е задолжен да води грижа за важноста на патните исправи и задолжително да обезбедите патничко-здравствено осигурување, недостаток на истите не е одговорност на вработените во т.а. „Импала Травел“ и на самата агенција и поради кои НЕ можаe да се откаже аранжман или да се промени термин на резервацијата.

Цена на превозот:

 • Превоз за возрасен 35евра / Еден правец 25 евра
 • Деца 2- 11,99години 25евра / Еден правец 20 евра / Дете до 1,99 години (без седиште) – бесплатно