ПЕФКОХОРИ - Вила "STRATOS LUX" - Импала Травел
+389 31 418-900 contact@impala.com.mk
+389 31 418-900 contact@impala.com.mk

ПЕФКОХОРИ – Вила “STRATOS LUX”

"STRATOS LUX"

Бесплатно сместување за 3-то и 4-то лице во апартман со една спална

Вила “Stratos Lux” се наоѓа во центарот на Пефкохори, 50m над главниот пат на пешачка улица и 200m од плажа. Вилата располага со 3+2 апартмани со една спална, опремени со: кујна (со комплетен прибор за онолку лица према број на легла + аспиратор, фрижидер..), тоалет, туш, голем балкон (масичка со столчиња), телевизор, гардеробер, клима – БЕСПЛАТНА, како и бесплатен интернет. Апартманите во нашата понуда се на високо приземје.

 

“Stratos Lux”
Пефкохори
термин  МАЈ  ЈУНИ ЈУЛИ АВГУСТ СЕПТЕМВРИ 
18 25 01 08 15 22 29 06 13 20 27 03 10 17 24 31 07 14 21
бр. ноќи  7 7 7 7 7 7 7 * 7 * 7 * 7 * 7 * 7 * 7 * 7 * 7 7 7 7 7
АПТ /2+2/ (1 спална) 60 95 125 155 180 210 440 490 550 550 550 550 550 490 210 160 120 90 60
опис на ценовникот цени по лице со превоз цени за наем на цел апартман без превоз цени по лице со превоз

НАПОМЕНА

 • Цените се дадени по лице за 7 ноќи/8 дена со вклучен превоз | 3-то и 4-то лице во апартман – БЕСПЛАТНО сместување;
 • Цените за 7 ноќи/8 дена (со*), се дадени за наем на цел апартман без вклучен превоз;
 • Цените се изразени во евра, за уплата во денарска противвредност 1€ = 62мкд.
 • Во апартман со една спална, плаќаат минимум 2 лица | 3-то и 4-то лице се сместуваат БЕСПЛАТНО, плаќаат само превоз доколку користат;
 • Во апартман, дозволено е сместување на лица согласно со предвидениот капацитет, т.е. број на легла. Преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со двајца возрасни – БЕСПЛАТНО;
 • Поради генерално чистење на апартманите после секоја смена, истите се напуштаат во 10:00 часот, а се добиваат околу 14:00 часот;
 • Хигиената си ја одржуваат самите клиенти за време на престојот;
 • При резервација задолжителна уплата на аконтација од 30%, во случај на откажување, уплатената аконтација не се враќа;
 • Превоз од: Куманово, (бензинска Мак петрол – автопат)  во 04:15h
 • Поаѓање од Пефкохори: во 14:00h по МК време / 15:00h по ГР време;
 • Автобусот ги остава/зема патниците на околу 50m од вилата (на булеварот);
 • Клима и Wi-Fi интернет – БЕСПЛАТНО!!
 • Еarly Booking попустите НЕ се комбинираат со други попусти и НЕ важат за првиот и последниот термин.

ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ

 • За уплата на два последователни термини (еден по друг), одобруваме 10%попуст на вториот термин;
 • За аранжманите за 7 ноќи/8 дена (без *), при патување со сопствен превоз се намалува -10€ од цената по лице;
 • Доплата за туристичка такса – 0.50€ од соба од ноќ (се плаќа во самиот објект);
 • Доплата за превоз: 35€ за возрасни / 25€ за деца до 12 год. Деца до 2 год. – бесплатно (без седиште);

Доплата за патничко осигурување.

За овој аранжман важат Општите услови за патување на агенциите членки на СКТМ.
Тимот на “Импала Травел” Ви посакува убаво и спокојно лето, пријатен престој и прекрасни спомени, секое добро драги пријатели.