Пефкохори - Вила "АГЕЛИКИ" - Импала Травел
+389 31 418-900 contact@impala.com.mk
+389 31 418-900 contact@impala.com.mk

Пефкохори – Вила “АГЕЛИКИ”

„АГЕЛИКИ“

Локација:  Се наоѓа на само 30м. од плажа, во непосредна близина на центарот.

Сместување:  трикреветни студиа, четирикреветни  и петкреветни апартмани.

Опрема: АПП – дневна соба со два единечни кревети, опремена кујна, одделна спална соба со два или три единечни кревети, бања, ТВ и две тераси.Студио – три единечни кревета, опремена кујна, ТВ, бања и две тераси. Во склоп на објектот има WI-FI интернет (за брзината и јачината на сигналот, Агенцијата не може да Ви гарантира со сигурност).

Клима уред: Доплата на лице место 3€ од ден.

ПРВИТЕ ДВЕ СМЕНИ СЕ СО ПРЕСМЕТАН ПОПУСТ  И  НЕ СЕ ОДБИВА ЗА СОПСТВЕН ПРЕВОЗ!

ВОНСЕЗОНСКИ ЦЕНИ

Период Бр.на ноќи 1/3  студио 1/4 АПП 1/5 АПП
   26.05 – 02.06 7*    69 € промо      79 € промо      89 €  промо
   02.06 – 09.06 7*    89 € промо      99 €  промо      109 €  промо
   09.06 – 16.06 7* 129 €          169 € 189 €
   16.06 – 23.06 7* 159 €          189 € 209 €
   25.08 – 01.09            7* 179 €          209 € 229 €
   01.09 – 08.09 7* 129 €          169 € 179 €
   08.09 – 15.09 7* 109 €          139 € 149 €
   15.09 – 22.09 7* 99 €          109 €           119 €
   22.09 – 29.09 7*          59 €            69 €             79 € 

СЕЗОНСКИ ЦЕНИ

Период Бр.на ноќи 1/3  студио 1/4 АПП 1/5 АПП

 

   23.06 – 02.07 9 419 €          459 € 479 €
   02.07 – 11.07 9 449 €          489 € 509 €
   11.07 – 20.07 9 479 €          529 € 549 €
   20.07 – 29.07 9 519 €          569 € 589 €
   29.07 – 07.08 9 519 €          569 € 589 €
   07.08 – 16.08 9 519 €          569 € 589 €
   16.08 – 25.08 9 519 €          549 €           569 €

ВОНСЕЗОНСКИТЕ ЦЕНИ  СЕ ДАДЕНИ ПО ЛИЦЕ за 7*ноќевања со вклучен превоз, трето,четврто и петто лице доплаќаат за превоз.

Доколку се користи сопствен превоз  (7*), цените се намалуваат за 10€ по лице.

СЕЗОНСКИТЕ ЦЕНИ  СЕ ДАДЕНИ ЗА НАЕМ НА СТУДИО (9) , превозот се доплаќа.

Превозот чини:  35 € за возрасни , 25 € за деца од 2 до 12 години,  Деца до 2 години бесплатно

Тргнување од Скопје: 05:00ч. На автобуската станица пред старо матично на Илинденска.

Превозот Ве остава до  најблиската локација на вилата,  каде може да застане и да се паркира

Доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот).

НАПОМЕНА:

  • Во студијата е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот капацитет може да се смести максимум едно дете до 5,99 години;
  • Сместувањето во студијата е е во 14:00 (по локално време);
  • Напуштање на апартманите е во 09:00 (по локално време);
  • Секоја направена штета се плаќа на лице место;
  • За хигиената во апартманите во текот на целиот престој се грижат гостите;
  • За резервација, задолжителна уплата од 30% аванс,во спротивно резервацијата е неважечка;
  • Доплата на целосната сума на аранжманот минимум 15 дена пред поаѓање;
  • Задолжително патничко осигурување.
  • Цените се изразени во EUR во денарска противвредност 1€ = 62,оо ден.

Важат општите услови за патувањe на Т.А. ИМПАЛА ТРАВЕЛ и СКТМ !