НЕА ПОТИДЕА - Вила "Арго" - Импала Травел
+389 31 418-900 contact@impala.com.mk
+389 31 418-900 contact@impala.com.mk

НЕА ПОТИДЕА – Вила “Арго”

НЕА ПОТИДЕА

вила АРГО

Вила “ARGO“ се наоѓа на сама плажа во Неа Потидеа.

ЦЕНИТЕ ЗА ДАДЕНИТЕ СМЕНИ СЕ ОДНЕСУВААТ ЗА НАЕМ НА СТУДИО, АПАРТМАН ИЛИ ДУПЛЕКС ЗА 7 НОЌИ

КОРИСТЕЊЕТО НА КЛИМА УРЕДОТ, WI-FI  Е БЕСПЛАТНО

 

ДОПЛАТА ЗА ПРЕВОЗ:

35 € за возрасни – повратна карта;

25€ за деца до 12 години – повратна карта;

Деца до 02 години бесплатно – не користи седиште

НАПОМЕНИ:

 • ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ВО ЕВРА, А УПЛАТАТА Е ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ (1€=62 ден.);
 • ЗА УПЛАТИ НА ДВА АРАНЖМАНИ 7+7 НОЌЕВАЊА ОДОБРУВАМЕ 10% ПОПУСТ НА ВТОРАТА СМЕНА;
 • КОГА ИМА АКЦИСКИ ПОПУСТ НА ВТОРАТА СМЕНА НЕ СЕ ОДОБРУВА ДОПОЛНИТЕЛЕН ПОПУСТ;
 • ПРЕВОЗОТ ЗАСТАНУВА ДО НАЈБЛИСКАТА ЛОКАЦИЈА  ОД СМЕСТУВАЧКИОТ КАПАЦИТЕТ КАДЕ Е ВОЗМОЖНО ДА ЗАСТАНЕ;
 • ВО СЛУЧАЈ НА ПРОМЕНА НА ЦЕНИТЕ (ЗГОЛЕМУВАЊЕ ИЛИ НАМАЛУВАЊЕ) СО ОБЈАВУВАЊЕ НА НОВ ЦЕНОВНИК НЕМА ДА СЕ МЕНУВА ЦЕНАТА НА ВЕЌЕ ДОГОВОРЕНИТЕ УСЛУГИ;
 • ВО СЛУЧАЈ НА ОТКАЗ НА АРАНЖМАНОТ ОД СТРАНА НА ПАТНИКОТ ВАЖАТ ОПШТИТЕ УСЛОВИ ЗА ПАТУВАЊЕ;
 • МОЖЕ ДА СЕ НАПРАВИ ОСИГУРУВАЊЕ ОД РИЗИК – ОТКАЗ НА АРАНЖМАН ВО ОСИГУРИТЕЛНА КОМПАНИЈА;
 • ЗА ВАЖЕЧКА РЕЗЕРВАЦИЈА СЕ СМЕТА  САМО СО УПЛАТА НА 30% ОД ЦЕЛОСНАТА ВРЕДНОСТ НА АРАНЖМАНОТ;
 • ЦЕЛОСНА ДОПЛАТА НА АРАНЖМАНОТ Е ЧЕТИРИНАЕСЕТ ДЕНА ПРЕД ПОАЃАЊЕ;
 • ВО СЛУЧАЈ НА ВЕЌЕ УПЛАТЕНИ АРАНЖМАНИ СО ПОПУСТИ И РАНИ ЗАПИШУВАЊА,СРЕДСТВАТА НЕ СЕ ВРАЌААТ ДОКОЛКУ ПАТНИКОТ СЕ ОТКАЖЕ ОД ПАТУВАЊЕТО, ИСКЛУЧОК СЕ ПРАВИ (ПОВРАТОК НА СРЕДСТВА) САМО ,ДОКОЛКУ  ГОСТИНОТ САМ  СИ НАЈДЕ ЗАМЕНА ЗА ВЕЌЕ РЕЗЕРВИРАНАТА СОБА ;
 • ВО СЛУЧАЈ НА НАПРАВЕНА ПОГОЛЕМА ШТЕТА ВО СТУДИЈАТА , АПАРТМАНИТЕ ИЛИ ДУПЛЕКСИТЕ, СОПСТВЕНИКОТ НА ВИЛАТА МОЖЕ ДА НАПЛАТИ НА ЛИЦЕ МЕСТО ЗА НАПРАВЕНАТА ШТЕТА;
 • АГЕНЦИЈАТА НЕМА ОДГОВОРНОСТ ЗА КВАЛИТЕТОТ И БРЗИНАТА НА ИНТЕРНЕТ КОНЕКЦИЈАТА;
 • ТУРИСТИЧКА ТАКСА СЕ ПЛАЌА ВО АГЕНЦИЈА 0,5 € ОД НОЌ ОД СОБА ;ЗА ДУПЛЕКСИТЕ 1€ ОД НОЌ ОД СОБА;

СТУДИЈАТА И ДУПЛЕКСИТЕ:

 • НЕМААТ ПЕШКИРИ И САПУН ;
 • ИМААТ ТОАЛЕТНА ХАРТИЈА

 

 • ДЕНОВИТЕ ДАДЕНИ ВО ТАБЕЛАТА СЕ ДЕНОВИ НА ТРГНУВАЊЕ ОД

  Град

  Место на тргнување

  Време

  Кичево

  пред Гимназија

  01:00 часот наутро

  Гостивар

  пред дом на културата

  02:00 часот наутро

  Тетово

  наспроти дом на културата(стара лименка)

  02:30 часот наутро

  Куманово

  Бензинска пумпа Макпетрол

  02:45часот наутро

  Скопје

  Спроти Холидеј Ин

  04:00часот наутро

  Велес

  Мотел Македонија

  04:30 часот наутро

  Прилеп

  Бензинска Лук Оил на влезот

  04:15 часот наутро

  Неготино

  Бензинска пумпа Макпетрол

  05:00 часот наутро

  Удово

  Бензинска пумпа Макпетрол

  05:30 часот наутро

  Гевгелија

  Бензинска пумпа Окта-Шимов

  06:00 часот наутро

  Штип

  Нова Пошта

  04:00 часот наутро