НЕА ПОТИДЕА - Вила "ISI Lux" - Импала Травел
+389 31 418-900 contact@impala.com.mk
+389 31 418-900 contact@impala.com.mk

НЕА ПОТИДЕА – Вила “ISI Lux”

Вила “ISI Lux”

Неа Потидеа

Вила “ISI Lux се наоѓа нa само 20m oд плажа односно пред хотел “Potidea Golden Beach”. Вилата е изградена во 2017 год. Располага со 1/3 студија, /2+1/ апартмани со една спална за 3 лица (брачен кревет+едно легло во кујната), дуплекс апартман со две одделни спални соби за 4 лица (брачен во двете спални). Студијата се на високо приземје и I кат /апартманите со една и две спални соби се на I кат. Сите се опремени со комплетно нов мебел, кујна (со прибор за онолку лица према број на легла, фрижидер…), тоалет, крпи за лице и тело, клима (вклучена во цената), ТВ, бесплатен Wi-Fi интернет, гардеробер, балкон со масичка и столчиња. Во дворот на вилата има масички со столчиња, кујна и скара кои се на располагање на гостите. Вилата за прв пат е отворена во 2017 година.

“ISI Lux” термин  ЈУНИ ЈУЛИ АВГУСТ СЕПТЕМВРИ 
Неа Потидеа 26 3 10 17 24 31 7 14 21 28 4 11 18
  бр. ноќи  7 7 * 7 * 7 * 7 * 7 * 7 * 7 * 7 7 7 7 7
1/3 студио 205 405 425 445 445 445 445 425 205 165 120 90 85

АПТ /2+1/

(со 1 спална)

220 425 445 465 465 465 465 445 220 180 135 100 70
опис на ценовникот   цени за наем на цело студио/апартман цени по лице со превоз

 

НАПОМЕНА

 • Цените се дадени по лице за 7 ноќи/8 дена со вклучен превоз | 3-то лице во студио или апартман со една спална – БЕСПЛАТНО сместување;
 • Цените за 7ноќи/8дена (со *), се дадени за наем на цело студио/апартман без вклучен превоз;
 • Цените се изразени во евра, за уплата во денарска противвредност 1€ = 62мкд.
 • При резервација задолжителна уплата на аконтација од 30%, во случај на откажување, уплатената аконтација не се враќа;
 • Во студио или апартман со една спална плаќаат минимум 2 лица | 3-то лице се сместува БЕСПЛАТНО, плаќа само превоз;
 • Во дуплекс апартман со две одделни спални соби плаќаат минимум 4 лица;
 • Во студио/апартман, дозволено е сместување на лица согласно со предвидениот капацитет, т.е. број на легла. Преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години – БЕСПЛАТНО;
 • Поради генерално чистење на студијата/апартманите после секоја смена, истите се напуштаат во 10:00 часот, а се добиваат околу 14:00 часот;
 • Хигиената си ја одржуваат самите клиенти за време на престојот;
 • Превоз од: Штип / Струмица / Скопје / Куманово / Велес / Гевгелија;
 • Превозот ги остава патниците пред вилата доколку е можно да влезе минибус, доколку НЕ е можно ги остава кај стадионот. Околу 300м од вилата;
 • Wi-Fi интернет – БЕСПЛАТЕН!!
 • Еarly Booking попустите НЕ се комбинираат со други попусти и НЕ важат за последниот термин.

ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ

 • За уплата на два последователни термини (еден по друг), одобруваме 10% попуст на вториот термин;
 • За аранжманите за 7 ноќи/8 дена (без *), при патување со сопствен превоз се намалува -10€ од цената по лице (освен за првиот и последниот термин);
 • Доплата за туристичка такса – 0.50€ од соба од ноќ (се плаќа во самиот објект);
 • Доплата за превоз: 35€ за возрасни / 25€ за деца до 12 год. Деца до 2 год. – бесплатно (без седиште);
 • Доплата за патничко осигурување (информации во агенција).

За овој аранжман важат Општите услови за патување на агенциите членки на СКТМ.
Тимот на “Импала Травел” Ви посакува убаво и спокојно лето, пријатен престој и прекрасни спомени, секое добро драги пријатели.