Вила "Casa Bella" - Импала Травел
+389 31 418-900 contact@impala.com.mk
+389 31 418-900 contact@impala.com.mk

Вила “Casa Bella”

Вила “Casa Bella”

Вила “Casa Bella”, се наоѓа во центарот на Флогита, на 50m од плажа. Располага со апартмани со една спална за 2 лица на I и II кат. На приземје се наоѓа рецепција и голем простор за оставање на багаж на денот на сместување и заминување, како и тоалет кој може да го користат гостите.  – Апартмани со една спална соба за 2 лица (брачен кревет во спалната) и посебна кујна, комплетно опремена, купатило, тераса со масичка и столчиња со поглед назад кон улицата.
Апартманите се комплетно опремени со фрижидер+комора, мал шпорет со рерна, електричен бокал за топлење вода и прибор, WC, клима – вклучена во цената и е поставена во ходникот на апартманите, пешкири, плазма TV со сателитска со Македонски и Србски канали, тераси со масички и столчиња.

“Casa Bella”
Неа Флогита
термин  ЈУНИ ЈУЛИ АВГУСТ СЕПТЕМВРИ
26 03 10 17 24 31 07 14 21 28 04  11 18
бр. ноќи  7 
7 * 7 * 7 * 7 * 7 * 7 * 7 * 7 7 7 7 7
АПТ /2+0/ (со 1 спална) 180 335 365 395 395 395 395 365 180 145 115 80 55
опис на ценовникот   цени за наем на цел апартман без превоз цени по лице со превоз

НАПОМЕНА

 • –  Цените се дадени по лице за 7 ноќи 8 дена со вклучен превоз | 5-то лице во дуплекс апартман /3+2/ – БЕСПЛАТНО сместување;
 • Цените за 7 ноќи/8 дена (со *), се дадени за наем на цел апартман без вклучен превоз;
 • Цените се изразени во евра, за уплата во денарска противвредност 1€ = 62мкд.
 • Во апартман, дозволено е сместување на лица согласно со предвидениот капацитет, т.е. број на легла. Преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години – БЕСПЛАТНО;
 • Поради генерално чистење на апартманите после секоја смена се напуштаат во 10:00 часот, а се добиваат околу 14:00 часот;
 • Хигиената си ја одржуваат самите клиенти за време на престојот;
 • При резервација задолжителна уплата на аконтација од 30%, во случај на откажување, уплатената аконтација не се враќа;
 • Организиран превоз од: Штип / Скопје / Куманово / Велес / Струмица / Гевгелија;
 • Автобусот ги остава/зема патниците на 50м од вилата;
 • Wi-Fi интернет – БЕСПЛАТНО!!
 • Еarly Booking попустите НЕ се комбинираат со други попусти и НЕ важат за првиот и последниот термин.

ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ

 • За уплата на два последователни термини (еден по друг), одобруваме 10% попуст на вториот термин;
 • За аранжманите за 7 ноќи/8 дена (без *), при патување со сопствен превоз се намалува -10€ од цената по лице (освен за првиот и последниот термин);
 • Доплата за туристичка такса – 0.50€ од соба од ноќ (се плаќа во самиот објект);
 • Доплата за превоз: 35€ за возрасни / 25€ за деца до 12 год. Деца до 2 год. – бесплатно (без седиште);
 • Доплата за патничко осигурување.