КАЛИТЕА- Вила "МЕМФИС" - Импала Травел
+389 31 418-900 contact@impala.com.mk
+389 31 418-900 contact@impala.com.mk

КАЛИТЕА- Вила “МЕМФИС”

„Мемфис“

Вила Мемфис се наоѓа во самиот центар на Калитеа во пешачката зона, опкружена со голем број на продавници, кафетерии и таверни. Вилата располага со 1/3 и 1/4 студија опремени со ТВ, WiFi, клима (вклучена во цената), кујна (фрижидер, решо и кујнски прибор), тоалет, туш и балкон. Во склоп на објектот има WI-FI интернет (за брзината и јачината на сигналот, Агенцијата не може да Ви гарантира со сигурност).

ВОНСЕЗОНСКИ ЦЕНИ

Период

Бр.на ноќи

1/3 студио

1/4 студио

19.05 –  25.05

6*

45 € промо

49 €  промо

25.05 – 01.06

7*

59 € промо

69 €   промо

01.06 – 08.06

7*

 69 € промо

79 €  промо

08.06 – 15.06

7*

109 €

119 €

15.06 – 22.06

7*

149 €

159 €

24.08 – 31.08

7*

189 €

199 €

31.08 – 07.09

7*

139 €

149 €

07.09 – 14.09

7*

99 €

109 €

14.09 – 21.09

7*

89 €

99 €

22.09 –  29.09

7*

59 €

69 €

 

СЕЗОНСКИ ЦЕНИ

Период

Бр.на ноќи

1/3 студио

1/4 студио

23.06 – 02.07

9

389 €

399 €

02.07 – 11.07

9

429 €

439 €

11.07 – 20.07

9

479 €

489 €

20.07 – 29.07

9

529 €

539 €

29.07 – 07.08.

9

529 €

539 €

07.08 – 16.08

9

529 €

539 €

16.08 – 24.08

8

469 €

479 €

 • ВОНСЕЗОНСКИТЕ ЦЕНИ  се дадени по лице за 7* ноќевања со вклучен превоз, трето и четврто лице доплаќаат за превоз.

  Доколку се користи сопствен превоз  (7*), цените се намалуваат за 10€ по лице.

  СЕЗОНСКИТЕ ЦЕНИ  се дадени за наем на студио  (9) , превозот се доплаќа.

  Превозот чини:  35 € за возрасни , 25 € за деца од 2 до 12 години,  Деца до 2 години бесплатно

  Тргнување од Скопје: 05:00ч. На автобуската станица пред старо матично на Илинденска.

  Превозот Ве остава до  најблиската локација на вилата,  каде може да застане и да се паркира

  Доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот).

  НАПОМЕНА:

  • Во студијата е е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот капацитет може да се смести максимум едно дете до 5,99 години;
  • Сместувањето во студијата е е во 14:00 (по локално време);
  • Напуштање на студијата е во 09:00 (по локално време);
  • Секоја направена штета се плаќа на лице место;
  • За хигиената во студијата во текот на целиот престој се грижат гостите;
  • За резервација, задолжителна уплата од 30% аванс,во спротивно резервацијата е неважечка;
  • Доплата на целосната сума на аранжманот минимум 15 дена пред поаѓање;
  • Задолжително патничко осигурување.
  • Цените се изразени во EUR во денарска противвредност 1€ = 62,оо ден.

  Важат општите услови за патувањe на Т.А. ИМПАЛА ТРАВЕЛ и СКТМ !