КАЛИТЕА - Вила "KOSTAS" - Импала Травел
+389 31 418-900 contact@impala.com.mk
+389 31 418-900 contact@impala.com.mk

КАЛИТЕА – Вила “KOSTAS”

Вила “KOSTAS” – Калитеа

Бесплатно сместување за 3-то и 4-то лице во студио

Вила “Kostas”, се наоѓа во центарот на Калитеа на самиот главен булевар и на околу 120m од плажа. Располага со 1/4 студија (едно дупло легло + две единечни или четири единечни легла), комплетно опремени со: кујна (со комплетен прибор за онолку лица према број на легла + шпорет со рерна, аспиратор, голем фрижидер…), комплетно реновирани нови купатила, просторни балкони (масичка со столчиња) со поглед напред на булеварот и кон море (од студијата на II кат), LCD телевизор, гардеробер, клима и интернет – БЕСПЛАТНИ. Студијата се наоѓаат на I и II кат.

“Kostas”
Kалитеа

термин 

МАЈ

ЈУНИ

ЈУЛИ

АВГУСТ

СЕПТЕМВРИ 

16

23

30

06

13

20

27

04

11

18

25

01

08

15

22

29

05

12

19

бр. ноќи 

7

7

7

7

7

7

7

7 *

7 *

7 *

7 *

7 *

7 *

7 *

7

7

7

7

7

1/4 студио

45

80

105

135

160

180

200

375

405

425

425

425

425

405

200

160

100

70

50

опис на ценовникот

цени по лице со превоз

цени за наем на цел апартман без превоз

цени по лице со превоз

НАПОМЕНА

 • Цените се дадени по лице за 7 ноќи/8 дена со вклучен превоз | 3-то и 4-то лице БЕСПЛАТНО сместување;
 • Цените за 7 ноќи/8 дена (со*), се дадени за наем на цело студио без вклучен превоз;
 • Цените се изразени во евра, за уплата во денарска противвредност 1€ = 62мкд.
 • Во студио плаќаат минимум 2 лица | 3-то и 4-то лице се сместуваат БЕСПЛАТНО, плаќаат само превоз;
 • Во студио, дозволено е сместување на лица согласно со предвидениот капацитет, т.е. број на легла. Преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со двајца возрасни;
 • Поради генерално чистење на студијата после секоја смена, истите се напуштаат во 10:00 а се добиваат околу 14:00 часот (локално време);
 • При резервација задолжителна уплата на аконтација од 30%, во случај на откажување, уплатената аконтација не се враќа;
 • Хигиената си ја одржуваат самите клиенти за време на престојот;
 • Превоз од: Куманово, (бензинска Мак петрол – автопат)  во 04:15h
 • Поаѓање од Калитеа: на главниот булевар во 14:45h по МК време / 15:45h по ГР време;
 • Автобусот ги остава/зема патниците на околу 50m од вилата (на булеварот);
 • Клима и Wi-Fi интернет, БЕСПЛАТНО!!
 • Еarly Booking попустите НЕ се комбинираат со други попусти и НE важат за првиот и последниот термин.

ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ

 • За уплата на два последователни термини (еден по друг), одобруваме 10%попуст на вториот термин;
 • За аранжманите за 7 ноќи/8 дена (без *), при патување со сопствен превоз се намалува -10€ од цената по лице;
 • Доплата за туристичка такса – 50€ од соба од ноќ (се плаќа во самиот објект);
 • Доплата за превоз: 35€ за возрасни / 25€ за деца до 12 год. Деца до 2 год. – бесплатно (без седиште);
 • Доплата за патничко осигурување.

За овој аранжман важат Општите услови за патување на агенциите членки на СКТМ.
Тимот на “Импала Травел” Ви посакува убаво и спокојно лето, пријатен престој и прекрасни спомени, секое добро драги пријатели.