КАЛИТЕА- Вила "Angelos" - Импала Травел
+389 31 418-900 contact@impala.com.mk
+389 31 418-900 contact@impala.com.mk

КАЛИТЕА- Вила “Angelos”

„АНГЕЛОС“

ЛокацијаВо центарот на Калитеа, 5 мин. од плажа.

Сместување: Четирикреветни и двокреветни апартмани на високо приземје и на прв кат.

Опременост: Четирикреветен АПП – комплетно опремeна  одделна кујна, две спални соби со по (два единечни кревети),ТВ,бања и тераса.

Двокреветниот АПП- два единечни кревета, одделна кујна,бања, ТВ и тераса.

Двокреветна соба – два единечни кревета, голема тераса,ТВ, бања,  мал фрижидер и без опремена кујна. Клима уредот во сите капацитети е вклучен во цената .

Во склоп на објектот има WI-FI интернет (за брзината и јачината на сигналот, Агенцијата не може да Ви гарантира со сигурност).

ПРВИТЕ ДВЕ СМЕНИ СЕ СО ПРЕСМЕТАН ПОПУСТ  И  НЕ СЕ ОДБИВА ЗА СОПСТВЕН ПРЕВОЗ!

ВОНСЕЗОНСКИ ЦЕНИ 

Период

Бр.на ноќи

1/2 соба без кујна

1/2 АПП

1/4 АПП дуплекс

26.05 – 02.06

7*

               39 € промо

 49 €  промо

  69 € промо

02.06 – 09.06

7*

               49 € промо

 69 € промо

  89 € промо

09.06 – 16.06

7*

79  €

 99 €

129 €

16.06 – 23.06

7*

99  €

129 €

169 €

25.08 – 01.09

7*

109 €

 159 €

199 €

01.09 – 08.09

7*

   79 €

109 €

139 €

08.09 – 15.09

7*

   59 €

  89 €

129 €

15.09 – 22.09

7*

   49 €

  69 €

89 €

    22.09 – 29.09.

7*

  39 €

  49 €

59 €

 

СЕЗОНСКИ ЦЕНИ

Период

Бр.на ноќи

1/2 соба без кујна

1/2 АПП

1/4 АПП дуплекс

23.06 – 02.07

9

229€

329 €

419€

02.07 – 11.07

9

299€

379 €

489€

11.07 – 20.07

9

349€

419 €

539€

20.07 – 29.07

9

389€

469 €

559€

29.07 – 07.08.

9

389€

469 €

559€

07.08 – 16.08

9

389€

 469 €

559€

16.08 – 25.08

9

389€

 469 €

559€

 • ВОНСЕЗОНСКИТЕ ЦЕНИ  се дадени по лице за 7*ноќевања со вклучен превоз, трето и четврто лице доплаќаат за превоз. Доколку се користи сопствен превоз  (7*), цените се намалуваат за 10€ по лице.

  СЕЗОНСКИТЕ ЦЕНИ  се дадени за наем на студио  (9) , превозот се доплаќа.

  Превозот чини:  35 € за возрасни , 25 € за деца од 2 до 12 години,  Деца до 2 години бесплатно

  Тргнување од Скопје: 05:00ч. На автобуската станица пред старо матично на Илинденска.

  Превозот Ве остава до  најблиската локација на вилата,  каде може да застане и да се паркира

  Доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот).

  НАПОМЕНА:

  • Во апартманите е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот капацитет може да се смести максимум едно дете до 4,99 години;
  • Сместувањето во апартманите е во 14:00 (по локално време);
  • Напуштање на апартманите е во 09:00 (по локално време);
  • Секоја направена штета се плаќа на лице место;
  • За хигиената во апартманите во текот на целиот престој се грижат гостите;
  • За резервација, задолжителна уплата од 30% аванс,во спротивно резервацијата е неважечка;
  • Доплата на целосната сума на аранжманот минимум 15 дена пред поаѓање;
  • Задолжително патничко осигурување.
  • Цените се изразени во EUR во денарска противвредност 1€ = 62,оо ден.

  Важат општите услови за патувањe на Т.А. ИМПАЛА ТРАВЕЛ и СКТМ !