Вила SOFIA - Импала Травел
+389 31 418-900 contact@impala.com.mk
+389 31 418-900 contact@impala.com.mk

Вила SOFIA

Вила “SOFIA” – Олимпик Бич

Бесплатно сместување за 3-то , 4-то и 5-то лице во апартман со една спална

Вила “Sofia” се наоѓа на сама плажа во Олимпик Бич на влезот кај автобуската постројка, на самото шеталиште каде има многу ресторани, таверни, продавници… Вилата располага со апартмани со една спална за 5 лица (брачен кревет во спалната и три единечни легла во дневната соба каде што е и кујната). Апартманите се убаво уредени и просторни со голема дневна каде што е и кујната, комплетно опремена.. купатило, тв, просторни балкони со директен поглед кон плажа и море и поглед назад во друга вила (апартманот што не е со поглед кон море). На располагање на гостите е бесплатен  интернет. Апартманите се на I кат.

20% попуст за целосна уплата до 01.01   |  15% попуст за целосна уплата до 01.02
10% попуст за целосна уплата до 01.03   |     5% попуст за целосна уплата до 01.04

“SOFIA”
Олимпик бич
термин  МАЈ  ЈУНИ ЈУЛИ АВГУСТ  СЕПТЕМВРИ
17 24 31  07 14 21 28 05 12 19 26 02 09 16 23 30 06 13 20
бр. ноќи  7 7 7 7 7 7 7  7 * 7 * 7 * 7 * 7 * 7 * 7 * 7 7 7 7 7
AПТ /3+2/ (назад)  50 85 110 140 160 180 200 385 415 435 435 435 435 405 200 160 115 90 60
АПТ /3+2/ (море) 55 95 125 155 180 200 220 425 445 465 465 465 465 445 220 180 130 100 70
опис на ценовникот цени по лице со превоз цени за наем на цел апартман без превоз цени по лице со превоз

 

НАПОМЕНА

 • Цените се дадени по лице за 7 ноќи/8 дена со вклучен превоз | 3-то, 4-то и 5-то лице во апартман – БЕСПЛАТНО сместување;
 • Цените за 7 ноќи/8 дена (со *), се дадени за наем на цел апартман без вклучен превоз;
 • Цените се изразени во евра, за уплата во денарска противвредност 1€ = 62мкд.
 • При резервација задолжителна уплата на аконтација од 30%, во случај на откажување, уплатената аконтација не се враќа;
 • Во апартман со една спална, плаќаат минимум 2 лица | 3-то, 4-то и 5-то лице се сместуваат БЕСПЛАТНО, плаќат само превоз доколку користат;
 • Во апартман, дозволено е сместување на лица согласно со предвидениот капацитет, т.е. број на легла. Преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 7 години во кревет со двајца возрасни – БЕСПЛАТНО;
 • Поради генерално чистење на апартманите после секоја смена, истите се напуштаат во 10:00 часот, а се добиваат околу 14:00 часот;
 • Хигиената си ја одржуваат самите клиенти за време на престојот;
 • Превоз од: Куманово – (бензинска Макпетрол – автопат) во 04:15h
 • Автобусот ги остава/зема патниците на 20m од вилата.
 • Поаѓање од Олимпик Бич: 16:00h пo МК време/17:00h по ГР време
 • Wi-Fi интернет – БЕСПЛАТНО!!
 • Еarly Booking попустите НЕ се комбинираат со други попусти и НE важат за првиот и последниот термин.

ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ

 • За уплата на два последователни термини (еден по друг), одобруваме 10% попуст на вториот термин;
 • За аранжманите за 7 ноќи/8 дена (без *), при патување со сопствен превоз се намалува -10€ од цената по лице;
 • Доплата за клима – 5€ од ден на лице место;
 • Доплата за туристичка такса – 0.50€ од соба од ноќ (се плаќа во самиот објект при сместување);
 • Доплата за превоз: 35€ за возрасни / 25€ за деца до 12 год. Деца до 2 год. – бесплатно (без седиште);
 • Доплата за патничко осигурување.