Вила AKIS - Импала Травел
+389 31 418-900 contact@impala.com.mk
+389 31 418-900 contact@impala.com.mk

Вила AKIS

Олимпик Бич

Вила “AKIS”

Бесплатно сместување за 3-то лице во студио | 5-то и 6-то лице во апартман

Вила “Akis” се наоѓа на самата пешачка зона во Олимпик Бич и на 20m од плажа. Вилата располага со 1/2 студија, 1/2+1 студија со две редовни и едно дополнително легло, како и дуплекс апартмани со две одделни спални и голема дневна соба во која има петосед на расклопување. Секое студио е комплетно опремено со: кујна (со комплетен прибор за онолку лица према број на легла + аспиратор, фрижидер…), тоалет,огледало, туш, фен за тело, балкон (масичка со столчиња) со поглед на море/плажа, клима (БЕСПЛАТНА), ТV-LCD , гардеробер, сушара. На располагање на гостите е бесплатен  интернет. Студијата и апартманите се на први и втори кат и имаат просторни тераси со поглед кон плажа/море и пешачката зона.

    

“AKIS”
Олимпик бич
термин  МАЈ  ЈУНИ  ЈУЛИ АВГУСТ СЕПТЕМВРИ 
17 24 31  07 14 21 28 05 12 19 26 02 09 16 23 30 06 13 20
бр. ноќи  7 7 7 7 7 7 7 7 * 7 * 7 * 7 * 7 * 7 * 7 * 7 7 7 7 7
1/2 студио  45 60 75 100 120 135 150 285 305 325 325 325 325 305 150 110 85 65 50
1/2+1 студио 45 70 85 115 135 150 165 305 325 345 345 345 345 325 165 125 95 75 55
Дуплекс АПТ /4+1/ 35 50 60 75 90 105 120 445 465 485 485 485 485 465 120 85 65 55 45
Дуплекс АПТ /4+2/ 35 55 65 85 100 115 130 475 495 515 515 515 515 494 130 95 70 60 50
опис на ценовникот цени по лице со превоз цени за наем на цело студио/АПТ без превоз цени по лице со превоз

НАПОМЕНА

 • Цените се дадени по лице за 7 ноќи/8 дена со вклучен превоз | 3-то лице во студио, 5-то и 6-то лице во апартман – БЕСПЛАТНО сместување;
 • Цените за 7 ноќи/8 дена (со*), се дадени за наем на цело студио/апартман без вклучен превоз;
 • Цените се изразени во евра, за уплата во денарска противвредност 1€ = 62мкд.
 • При резервација задолжителна уплата на аконтација од 30%, во случај на откажување, уплатената аконтација не се враќа;
 • Во студио, плаќаат минимум 2 лица | 3-то лице се сместува БЕСПЛАТНО, плаќа само превоз;
 • Во дуплекс апартман со две одделни спални, плаќаат минимум 4 лица | 5-то и 6-то лице се сместуваат БЕСПЛАТНО, плаќаат само превоз;
 • Во студио/апартман, дозволено е сместување на лица согласно со предвидениот капацитет, т.е. број на легла. Преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 7 години во кревет со двајца возрасни – БЕСПЛАТНО;
 • Поради генерално чистење на студијата/апартманите после секоја смена, истите се напуштаат во 10:00 часот, а се добиваат околу 14:00 часот;
 • Хигиената си ја одржувате сами за време на престојот;
 • Превоз од: Куманово – (бензинска Макпетрол – автопат) во 04:15h
 • Автобусот ги остава/зема патниците на околу 100m од вилата.
 • Поаѓање од Олимпик Бич: 16:00h пo МК време/17:00h по ГР време
 • Клима и Wi-Fi интернет – БЕСПЛАТНО!!
 • Еarly Booking попустите НЕ се комбинираат со други попусти и НE важат за првиот и последниот термин.

ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ

 • За уплата на два последователни термини (еден по друг), одобруваме 10%попуст на вториот термин;
 • За аранжманите за 7 ноќи/8 дена (без *), при патување со сопствен превоз се намалува -10€ од цената по лице;
 • Доплата за туристичка такса – 0.50€ од соба од ноќ (се плаќа во самиот објект при сместување);
 • Доплата за превоз: 35€ за возрасни / 25€ за деца до 12 год. Деца до 2 год. – бесплатно (без седиште);
 • Доплата за патничко осигурување.