Парга - Импала Травел
+389 31 418-900 contact@impala.com.mk
+389 31 418-900 contact@impala.com.mk

Парга

ПАРГА

ПАРГА –градче кое се наоѓа во приморскиот дел на Епир, на Јонско море, 60 километри од Јанина и 540 километри одалечено од Скопје. Денес Парга е најпознатото летувалиште во таа област. Интересно за Парга е дека влече корени од античко време, а големи влијанија имаат и западната цивилизација и култура. Жителите се пријатни, во нивниот дух ќе го осетите големото вилајнието на венецијанска култура, британската прецизност и турската гостопримливост.  Денес Парга е комплетно летувалиште каде секој ќе пронајде по нешто за себе: две градски плажи, долгото шеталиште покрај море, плажата Валтос- одалечена околу 20 мин. пешачење, плажата Лихнос, старата градска тврдина која датира од 14 век, голем избор на еднодневни излети до островите Крф, Паксос, Антипаксос, Лефкада…

 ПРИВАТНО СМЕСТУВАЊЕ

 ВИЛА ЈОТА се наоѓа на самиот влез во Парга, на 250 метри од градската плажа и 300 метри од центарот. Вилата има сопствен паркинг, располага со трокреветни студија и петкреветни апартмани. Секое студио/апартман е со балкон, комплет опремена кујна, ТВ, клима (се доплаќа 5 евра на ден) и Wi-Fi.

ВИЛА ЛЕМОНИ се наоѓа во центарот на Парга над црквата, располага со двокреветни и трокреветни студија на први и вторикат. Секое студио е со балкон, комплет опремена кујна, фрижидер, ТВ, купатило, клима (се доплаќа 5евра на ден) и Wi-Fi.

ВИЛА ПАНСИОН ОЛГА се наоѓа на 70м од малата градска плажа и на само неколку минути од центарот. Сите студија се двокреветни (брачен кревет), балкон, комплет опремена кујна, фрижидер, ТВ и клима (се доплаќа 5 евра на ден) и Wi-Fi.

ЦЕНИТЕ ВО ТАБЕЛАТА СЕ ОДНЕСУВААТ ЗА НАЕМ за 7 ноќи на СТУДИО / АПАРТМАН

 

Вила

ЈОТА

ЛЕМОНИ

ОЛГА

Термин

Бр.ноќ

1/2 СТД

1/3 СТД

1/4 АПП

1/2 СТД

1/3 СТД

1/2 СТД

30.05.2021

7

150

180

200

160

180

180

06.06.2021

7

180 €

200

230 €

180

200 €

200 €

13.06.2021

7

220 €

220 €

270 €

240 €

250 €

230 €

20.06. 2021

7

240 €

240 €

340 €

260 €

280 €

270 €

27.06. 2021

7

260 €

270 €

390 €

270 €

290 €

300 €

04.07. 2021

7

280 €

300 €

420 €

300 €

320 €

320 €

11.07.2021

7

300 €

330 €

440 €

320 €

340 €

340 €

18.07. 2021

7

350 €

370 €

470 €

350 €

380 €

380 €

25.07.2021

7

350 €

370 €

470 €

350 €

380 €

380 €

01.08.2021

7

350 €

370 €

470 €

350 €

380 €

380 €

08.08.2021

7

350 €

370 €

470 €

350 €

380 €

380 €

15.08.2021

7

350

370 €

470 €

350

380 €

380 €

22.08.2021

7

310 €

330 €

440 €

330 €

340 €

340 €

29.08.2021

7

270 €

280 €

380 €

280 €

300 €

300 €

05.09.2021

7

220 €

240 €

340 €

230

250

240

12.09.2021

7

190

200

280

210

220

200

19.09.2021

7

170

190

230

180

190

190

 

ВИЛА ЕЛПИДА се наоѓа во центарот на Парга (стариот дел) на 300 метри од градската плажа и од пристаништето. На 500 метри од плажата Валтос. Комплексот располага со двокреветни студија на приземје. Студиjата се опремени со мини кујна, фрижидер, ТВ, купатило, балкон, сеф, клима (се доплаќа 5 евра на ден) и Wi-Fi.

ВИЛА СИФАКИС е една од најубавите вили во Парга, се наоѓа во центарот на Парга, оддалечена 300 метри од градската плажа. Комплексот располага со луксузни двокреветни студија со можнот од дополнително легло и луксузни четворокреветни апартмани. Студиата и апартманите се опремени со кујна, фрижидер, ТВ, купатило, балкон, клима (се доплаќа 5евра на ден), Wi-Fi.

ЦЕНИТЕ ВО ТАБЕЛАТА СЕ ОДНЕСУВААТ ЗА НАЕМ за 7 ноќи на СТУДИО / АПАРТМАН

Вила

СИФАКИС

ЕЛПИДА

Термин

Бр. ноќи

1/2 СТД

1/3 СТД

1/4 АПП

1/2 СТД

30.05.2021

7

160

170

220

150

06.06.2021

7

170 €

190 €

270 €

190 €

13.06.2021

7

200 €

220 €

320 €

240 €

20.06. 2021

7

290 €

330 €

400 €

260 €

27.06. 2021

7

320 €

370 €

450 €

280

04.07. 2021

7

390 €

430 €

500 €

310 €

11.07.2021

7

440 €

490 €

540 €

340 €

18.07. 2021

7

490 €

530 €

590 €

380 €

25.07.2021

7

490 €

530 €

590 €

380 €

01.08.2021

7

490 €

530 €

590 €

380 €

08.08.2021

7

490 €

530 €

590 €

380 €

15.08.2021

7

490 €

530 €

590 €

380 €

22.08.2021

7

440 €

490 €

570 €

330 €

29.08.2021

7

320 €

350 €

490 €

280€

05.09.2021

7

290 €

330 €

400 €

220 €

12.09.2021

7

200

220

310

190

19.09.2021

7

170

190

240

150

 

НАПОМЕНИ:

 • ЦЕНИТЕ во табелата се дадени за наем на студио или апартман за 7 ноќевања
 • Доплата за туристичка такса 0,50 евра по студио/апартман на ден се плаќа во објектот
 • Во студио/апартман дозволено е сместување на лица согласно бројот на кревети.
 • Над дозволениот број, може, на дополнително барање (одобрување) да се смести максимум едно дете до 5,99 години во кревет со двајца возрасни
 • Термините во табелата се денови на започнување на аранжманот
 • Патничкото осигурување е задолжително и НЕ е вклучено во цената
 • Цените се изразени во евра, уплатата е исклучиво во денараска противвредност (1 евро = 62,00 мкд).
 • За уплата на два последователни термини, одобруваме 10% попуст на вториот термин, попустот важи само на редовни цени.
 • Попустите НЕ можe да се комбинираат меѓу себе, на промотивните цени НЕ следува попуст, попуст за рано букирање и за две смени НЕ може да се комбинира.
 • Организаторот на патувањето го задржува правото по пат на ultra first или last minute понуда да ги објави и продаде слободните капацитети по цени кои се разликуваат од оние кои се веќе објавени во ценовникот. Лицата кои го уплатиле аранжманот по ценовник, немаат право на надомест на средства за разлика во цена.
 • Бројот на лица кои се сместуваат во собите треба да е соодветен на лицата наведени во ваучерот кој го издава организаторот на патувањето
 • Сместување во собите е по 14 часот – локално време, а напуштање на истите е до 09:00 часот
 • Важечка е резервацијата со авансна уплата од 30% од вкупниот износ на аранжманот. Целосна доплата на аранжманот се врши 10 дена пред поаѓање. Усни и телефонски резервации се невалидни и неважечки.
 • По завршување на вашето летување должни сте да го оставите студиото/апартманот во чиста состојба. Во случај на причинета материјална штета за време на престојот, корисникот ја надоместува штетата на сопственикот на лице место.
 • Во цената на аранжманот каде што е вклучено користење на клима уред, сопственикот има право да реагира и да ја скрати оваа услуга доколку го оставате клима уредот вклучен додека сте надвор од собата
 • Организаторот не одговара за квалитетот на интернет конекцијата во местото и објектот на престој
 • Секој патник има обврска и е задолжен да води грижа за важноста и исправноста на патните исправи, поради кои НЕ можe да се откаже аранжманот или да се промени термин на резервацијата
 • Во услови на Ковид 19, превозот ќе се организира и реализира согласно актуелните мерки и протоколи за вршење на внатрешен и меѓународен превоз.
 • За време на патувањето ќе бидат запазени сите протоколи, задолжителна дезинфекција при влез во автобус, одржување на дистанца на патници кои не патуваат заедно.
 • При влез во автобус задолжително е мерење на телесна температура на секој од патниците, во случај на покачена телесна температура лицето нема да може да патува согласно протоколите и препораките за меѓународен сообраќај.
 • За време на патувањето во автобус задолжително е носење заштитна маска со која се покрива устата и носот
 • Патниците за време на патувањето се должни да ги почитуваат во целост актуелните мерки за претпазливост и безбедност како и инструкциите од пратителот на патувањето.

Цена за превоз:

 • Превоз за возрасен 50€ / Еден правец 35€
 • Деца до 12 години 40€ / Еден правец 25€
 • Дете до 2 години (без седиште) – бесплатно

Место и време на поаѓање:
– Скопје 00.30 ч. Холидеј Ин
– Велес 01.00 ч. бензинска пумпа Мак Оил (Мотел Македонија)
– Неготино 01.30 ч. бензинска пумпа Макпетрол
– Смоквица 01.45 ч. бензинска пумпа BWO петрол
– Гевгелија 02.00 ч. бензинска пумпа Шимов или граничен премин

 • Датумот во табелата е термин на тргнување, состанок на група половина час пред наведеното време.
 • Агенцијата го задржува правото за промена на времето и местото на поаѓање. Патникот е должен минмум 24 часа (еден ден) пред секое поаѓање да се информира за потврда за времето и местото на поаѓање.

ЈОТА

ЛЕМОНИ

Олга

Елпида

Сифакис