Апартмани Марио - Импала Травел
+389 31 418-900 contact@impala.com.mk
+389 31 418-900 contact@impala.com.mk

Апартмани Марио

Апартмани Марио

Апартмани Марио се наоѓаат во Ксамил,  град во јужна Албанија на Јонското море.  Локацијата на оваа вила е на 100 метри или 2-3 минути оддалеченост од плажа. Се наоѓа во близина на центарот на Ксамил. Вилата располага со 1/3 студија,  1/3 и 1/4 апартмани и дуплекс со две одделни спални. Прекрасни студија и апартмани со оценка од 9.4 oд 10 на букинг што ви дава комплетна слика и сигурност за убавината на овие апартмани. Комплетно се опремени со кујна, балкон, ТВ, клима вклучена во цена, сопствен тоалет, wifi, скара во дворот и паркинг за вашето возило.

Апартмани Марио – 7 ноќевања за наем на студио, апартман или дуплекс

Термин:

Ноќевања

1/3студио

1/3+1 студио

1/4апартман

1/4 Дуплекс

13.06-20.06.2021

7

продадени

продадени

продадени

продадени

20.06-27.06.2021

7

продадени

          продадени

продадени

продадени

27.0604.07.2021

7

продадени

продадени

продадени

продадени

04.0711.07.2021

7

продадени

продадени

продадени

продадени

11.07-18.07.2021

7

продадени

продадени

продадени

продадени

18.07-25.07.2021

7

продадени

продадени

продадени

продадени

25.07-01.08.2021

7

продадени

продадени

продадени

продадени

01.0808.08.2021

7

продадени

продадени

продадени

продадени

08.0815.08.2021

7

продадени

продадени

продадени

продадени

15.08-22.08.2021

7

продадени

продадени

продадени

продадени

22.08-29.08.2021

7

продадени

продадени

продадени

продадени

29.08-05.09.2021

7

265€

275€

305€

продадени

05.0912.09.2021

7

225€

235€

265€

     продадени 

12.0919.09.2021

7

продадени

235€

255€

265€

Координати 39.76627958979469, 19.99903167215639

Напомена

 • Цените во табелата се однесуваат за наем на студио за 8 дена / 7 ноќевања без вклучен превоз
 • Во студијата е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет, односно број на кревети
 • За уплата на два последователни термини одобруваме 10% попуст на вториот термин

Сместувањето е првиот ден по 14.00 часот по локално време, а собите ги напуштате последниот ден во   09.00часот

 • Употреба на клима е вклучено во цената
 • Вилата поседува WIFI интернет
 • Препорачуваме патничко осигурување во агенција поради новите протоколи
 • Агенцијата нема одговорност за трансфер до вилата доколку користите превоз од друга компанија.
 • Ве информираме за новите настани околу Ковид-19-користење на превоз капацитетите во автобус/минибус ќе се користат согласно протоколот од 75% капацитет
 • ПРЕВОЗ:

  • Поаѓањето е во вечерните часови, еден ден пред дадените термини во табелата (секоја сабота)
  • Цена на повратен билет – 55€
  • Деца до 2 години бесплатно (без седиште);
  • Деца од 2-8 год. – 40€

  Превозот со Автобус / Минибус се извршува до туристичката дестинација односно до местото што дозволува да застане автобусот близу вилата

 • Патниците самостојно го пренесуваат својот багаж од автобусот до вилата

 • Патувањето за Валона, Саранда и Ксамил се реализира преку граничниот премин Ќафасан-Струга и може да се патува со важечка лична карта или пасош не постар од 3 месеци. 

  Време на поаѓање за  Ксамил:

  21:30h Штип (Нова пошта)

  22:00h Куманово (рафинерија, окта автопат)

  22:30h Скопје (Хотел Вип)

  23:15h Тетово (влез макпетрол)

  23:50h Прилеп (Лукоил – Трансфер до Охрид)

  00:30h Битола (Трансфер до Охрид)

  00:45h Кичево (бензинска пумпа Лукоил)
  01:30h Охрид (Аеродром влез)
  01.45h Струга (кружниот тек излез)

  Важни информации:

  • Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 минути пред поаѓањето доколку користат превоз.
  • Поради густиот сообраќај во текот на летната сеозна можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.
  • Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети)
  • Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сметувањето каде може да се паркира автобус/минибус
  • Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата)
  • За отказ на резервација во “рана уплата” или резервации во “последен момент”, не се враќа уплатениот износ
  • За резервација на аранжманот е потребно 30% уплата од вкупната сума
  • За рана уплата со попуст потребна е уплата од 50% од цената на аранжманот