Yacht Hotel 4* - Импала Травел
+389 31 418-900 contact@impala.com.mk
+389 31 418-900 contact@impala.com.mk

Yacht Hotel 4*

Yacht Hotel 4*  – Валона

ПОЛОЖБА: 
Сместен во Валона, на само 1,3 км од градската плажа и 5 км од Плоштадот на независноста, хотелот Yacht е дестинација за туристи, кратки службени патувања и семејни и деловни настани. 

СМЕСТУВАЊЕ: 
Собите во хотелот имаат поглед на море, опремени со софа за седење, телевизор со рамен екран со сателитски канали и приватна бања со фен и туш. Сите соби за гости имаат гардероба. Располага со сопствен паркинг. 

УСЛУГА: 
Хотелот нуди услуга на ББ сервис ( вклучен доручек ), ХБ сервис ( вклучен доручек и вечера ), ФБ сервис ( вклучен доручек, ручек, вечера). Гостите можат да уживаат во континенталниот доручек со прекрасен поглед на море.

СОДРЖИНА:  
Главен ресторан, лоби, бар,  телефон, wi – fi во целиот објект, организација на различни екскурзии во соработка со нашата агенција.

ПЛАЖА:   
Хотел Yacht  е покрај самото море и има своја приватна плажа, лежалки и чадори.

Датум на престој: 1 Јуни-30 Септември 2021
Зафатеност \ Тип на сместување Ноќевање со појадок
Супериор Двокреветна соба (цена по лице) 69€
Deluxe двокреветна соба (цена по лице) 77€
Junior suit 203€
Family Suite (цена по соба) 225€
Family Suite Panoramic (цена по соба) 265€

Дете до 4 години бесплатно; Дете од 5-17 години 10 еур од ноќ ако користи дополнителен кревет кој е достапен само во Супериор двокреветна соба; Минимум 2 ноќевања во период од 1 Јуни до 30 Септември.
Во цената не е вклучена туристичка такса од 1 евро по лице на ден.

ИНФОРМАЦИИ ЗА ЦЕНИТЕ:

  • Собите се достапни по добиено барање
  • Политика на отказ на резервацијата: до 7 денови – бесплатно; помалку од 7 денови 50%, еден ден пред доаѓање 100%

УСЛОВИ ЗА ПЛАЌАЊЕ:

Цените се изразени во евра со денарски курс од 62.00 деанари.

ОПШТИ УСЛОВИ:

  • Организатор на патувањето е Импала Травел.
  • Бројот на лица кои се сместуваат во собите треба да е соодветен на лицата наведени во ваучерот кој го издава организаторот на патување. Сопственикот нема да дозволи сместување на ненајавени лица.
  • Организаторот го задржува правото да го откаже во целост аранжманот како резултат на пандемија без рефундација, но со можност за издавање на ваучер кој клиентите ќе го искористат во следниот период согласно моменталните услови.
  • Организаторот го задржува правото да ја промени цената на аранжманот во случај на промена на цената на хотелот.
  • Во случај на причинета материјална штета за време на престојот, корисникот на собата ја надоместува штетата на сопственикот на лице место.