Hotel Regina City 4 * - Импала Травел
+389 31 418-900 contact@impala.com.mk
+389 31 418-900 contact@impala.com.mk

Hotel Regina City 4 *

Hotel Regina City 4* – Валона

ПОЛОЖБА:
Хотелот Регина се наоѓа во градот Валона со позиција и структура што го прави една од модерните градски средини, одличната локација го прави посебен бидејќи има многу ресторани и атрактивности околу хотелскиот обејкт.

СМЕСТУВАЊЕ:
Хотелот Регина располага со модерни соби, еднокреветни, двокреветни, трокреветни и апартмани. Секоја соба е климатизирана и опремена со ТВ со рамен екран, додека бањите се со бања или туш. Собите ги задоволуваат сите потреби.

УСЛУГА:
Хотелот нуди услуга на BB услуга (вклучен појадок), услуга HB (вклучен појадок и вечера), FB услуга (вклучен појадок, ручек, вечера). Пијалоците не се вклучени во понудата.

СОДРЖИНА:
Хотелот располага со прекрасен базен, бесплатен паркинг, се наоѓа покрај прекрасна песпочна плажа, бесплатно WiFi, семејни соби, апарат за чај / кафе во сите соби, бар. Хотелот има доста содржини кој би ги задовлиле Вашите потреби!

ПЛАЖА:
Овој хотел има приватна плажа на само 30 метри од својот објект и отворен базен со поглед на море, хотелот располага со лежалки и чадори.

СПОРТ И ЗАБАВА:
Хотелот има базен, голем број активности се нудат во областа, како што се нуркање и риболов, заедно со нас може да се понудат различни екскурзии кој може да ги задоволат Вашите потреби.

Датум на престој: 1 Јуни-30 Септември 2021
Зафатеност \ Тип на сместување Ноќевање со појадок Полупансион Полн пансион
Еднокреветна соба / / /
Двокреветна соба (цена по лице) 42€ 53€ 63€
Трокреветна соба (цена по лице) 37€ 47€ 58€
Suit (цена по соба) 116€ / /

Дете до 4 години бесплатно, за дете од 4 до 12 години 50 % попуст
Во цената не е вклучена туристичка такса од 1 евро по лице на ден.

ИНФОРМАЦИИ ЗА ЦЕНИТЕ:

  • Собите се достапни по добиено барање
  • Политика на отказ на резервацијата: до 7 денови – бесплатно; помалку од 7 денови 50%, еден ден пред доаѓање 100%

УСЛОВИ ЗА ПЛАЌАЊЕ:

Цените се изразени во евра со денарски курс од 62.00 деанари.

ОПШТИ УСЛОВИ:

  • Организатор на патувањето е Импала Травел.
  • Бројот на лица кои се сместуваат во собите треба да е соодветен на лицата наведени во ваучерот кој го издава организаторот на патување. Сопственикот нема да дозволи сместување на ненајавени лица.
  • Организаторот го задржува правото да го откаже во целост аранжманот како резултат на пандемија без рефундација, но со можност за издавање на ваучер кој клиентите ќе го искористат во следниот период согласно моменталните услови.
  • Организаторот го задржува правото да ја промени цената на аранжманот во случај на промена на цената на хотелот.
  • Во случај на причинета материјална штета за време на престојот, корисникот на собата ја надоместува штетата на сопственикот на лице место.