Hotel Luxury 4* - Импала Травел
+389 31 418-900 contact@impala.com.mk
+389 31 418-900 contact@impala.com.mk

Hotel Luxury 4*

ПОЛОЖБА:
Лоциран на околу 150 метри од Рајската плажа, Hotel Luxury се наоѓа во Ксамил, на само 5 км од влезот на националниот парк Бутринт, кој е на списокот на УНЕСКО. 

СМЕСТУВАЊЕ:
Хотелот располага со неколку типови на луксузни соби. Сите соби се климатизирани и имаат балкон, од кои некои нудат и поглед на море. Собите се опремени со телевизор со рамен екран со кабелски и сателитски канали, како и мини бар, сеф и работна маса. Секоја соба има приватна бања опремена со туш, со фен за коса.

УСЛУГИ:
Хотелот нуди услуга ноќевање со појадок. Има ресторан кој работи 12-23 часот и бар кој работи од 07-23 часот. Луксузниот хотел нуди услуга во соба, гаража за паркирање,24 часовна услуга.

СОДРЖИНА:
Хотелот има рецепција, бар на самото место и ресторан со пространа тераса. Плажата се наоѓа на 150 метри.

Заради моменталната ситуација со Ковид-19 цените подлежат на промени. 

Зафатеност \ Тип на сместување Ноќевање со појадок
01.07.2021 – 11.07.2021 11.07.2021 – 25.08.2021 01.06.2021 – 16.06.2021 16.06.2021 – 01.07.2021 25.08.2021 – 01.09.2021 01.09.2021 – 11.09.2021 11.09.2021 – 01.10.2021
Двокреветна делукс соба поглед назад 2 или 3 спрат(цена по лице) 30€ 35€ 24€ 26€ 30€ 26€ 24€
Двокреветна делукс соба без поглед приземје(цена по лице) 26€ 29€ 22€ 24€ 26€ 24€ 22€
Двокреветна делукс соба со страничен поглед на море 2 или 3 спрат(цена по лице) 35€ 39€ 29€ 30€ 35€ 30€ 29€
Премиум двокреветна делукс соба со поглед на море 2 или 3 спрат(цена по лице) 39€ 43€ 32€ 35€ 39€ 35€ 33€
Премиум делукс фамилијарна соба со поглед на море 2 или 3 спрат (цена по соба) 131€ 146€ 112€ 117€ 131€ 117€ 112€
Премиум делукс фамилијарна соба приземје (цена по соба) 114€ 129€ 94€ 99€ 114€ 99€ 94€
Дете 0-7.99 0€ 0€ 0€ 0€ 0€ 0€ 0€
Дете 8+ 10€ 10€ 10€ 10€ 10€ 10€ 10€

Во цената не е вклучена туристичка такса од 1 евро по лице на ден.
Доплата за оброци: полупансион-13 евра, полн пансион-26 евра; деца 0-5 години не плаќаат; деца 6-10 години полупансион 7 евра,полн пансион 13 евра; деца 10+ години плаќаат цена како за возрасен

ИНФОРМАЦИИ ЗА ЦЕНИТЕ:

  • Собите се достапни по добиено барање
  • Политика на отказ на резервацијата: до 7 денови – бесплатно; помалку од 7 денови 50%, еден ден пред доаѓање 100%

УСЛОВИ ЗА ПЛАЌАЊЕ:

Цените се изразени во евра со денарски курс од 62.00 деанари.

ОПШТИ УСЛОВИ:

  • За програмата важат Опшите Услови за патување на Импала Травел.
  • Бројот на лица кои се сместуваат во собите треба да е соодветен на лицата наведени во ваучерот кој го издава организаторот на патување. Сопственикот нема да дозволи сместување на ненајавени лица.
  • Организаторот го задржува правото да го откаже во целост аранжманот како резултат на пандемија без рефундација, но со можност за издавање на ваучер кој клиентите ќе го искористат во следниот период согласно моменталните услови.
  • Организаторот го задржува правото да ја промени цената на аранжманот во случај на промена на цената на хотелот.
  • Во случај на причинета материјална штета за време на престојот, корисникот на собата ја надоместува штетата на сопственикот на лице место.