Hotel Blue Days 3* - Импала Травел
+389 31 418-900 contact@impala.com.mk
+389 31 418-900 contact@impala.com.mk

Hotel Blue Days 3*

Hotel Blue Days 3*

 

ПОЛОЖБА:
Хотелот се наоѓа во близина на Саранда, во областа позната како туристичко село Борш. Тоа е едно од најдобрите места за мир и релаксација на албанската ривиера. 

СМЕСТУВАЊЕ:
Хотелот располага со неколку типови на соби (двокреветни соби, двокреветни соби со одвоени кревети, трокреветни соби и суит). Сите соби се опремени со клима уред, бања со туш кабина, фен, мини бар, Wi-Fi, тераса или балкон.

УСЛУГА:
Хотелот нуди услуга на ББ сервис ( вклучен доручек ), ХБ сервис ( вклучен доручек и вечера ). Хотелот нуди и бесплатен приватен паркинг.

СОДРЖИНА:
Хотелот располага со ресторан, ноќен клуб и бар. Тука ќе најдете најквалитетна храна по многу добри цени и со многу пријатна околина. Разновидноста на храната варира од традиционална до морска храна. Можете исто така да уживате во професионалноста на пицеријата со 10-годишна традиција

ПЛАЖА:
Хотелот располага со одлична приватна плажа.

СПОРТ И ЗАБАВА:
Различни активности како пливање, нуркање и спортови на вода може да се уживаат во близина. Хотелот Blue Days исто така располага и со детско игралиште.

 
Датум на престој: 16.07.2021 – 31.08.2021
Зафатеност \ Тип на сместување Ноќевање со појадок
Еднокреветна соба 75€
Стандардна Двокреветна соба (цена по лице) 38€
Стандардна Трокреветна соба (цена по лице) 30€
Суит (цена по соба) 135€
Датум на престој: 01.09.2021 – 30.09.2021
Зафатеност \ Тип на сместување Ноќевање со појадок
Еднокреветна соба 45€
Стандардна Двокреветна соба (цена по лице) 23€
Стандардна Трокреветна соба (цена по лице) 17€
Суит (цена по соба) 70€
 

Цените се за 1 лице по ноќевање
Во цената не е вклучена туристичка такса од 1 евро по лице на ден.

ИНФОРМАЦИИ ЗА ЦЕНИТЕ:

  • Собите се достапни по добиено барање
  • Политика на отказ на резервацијата: до 7 денови – бесплатно; помалку од 7 денови 50%, еден ден пред доаѓање 100%

УСЛОВИ ЗА ПЛАЌАЊЕ:

Цените се изразени во евра со денарски курс од 62.00 деанари.
Авансно плаќање по фактура.

ОПШТИ УСЛОВИ:

  • За програмата важат Општите Услови за патување на СКТМ.
  • Организатор на патувањето е Импала Травел
  • Бројот на лица кои се сместуваат во собите треба да е соодветен на лицата наведени во ваучерот кој го издава организаторот на патување. Сопственикот нема да дозволи сместување на ненајавени лица.
  • Организаторот го задржува правото да го откаже во целост аранжманот како резултат на пандемија без рефундација, но со можност за издавање на ваучер кој клиентите ќе го искористат во следниот период согласно моменталните услови.
  • Организаторот го задржува правото да ја промени цената на аранжманот во случај на промена на цената на хотелот.
  • Во случај на причинета материјална штета за време на престојот, корисникот на собата ја надоместува штетата на сопственикот на лице место.