Вила Лида - Импала Травел
+389 31 418-900 contact@impala.com.mk
+389 31 418-900 contact@impala.com.mk

Вила Лида

Вила Лида

Вила Лида се наоѓа во Саранда град во јужна Албанија, сместен покрај брегот на Јонското море.  Локацијата на оваа вила е на 70 метри одалеченост од плажа и на само 5 минути пешачење до центарот на градот. Вилата располага со 1/2,1/3 и 1/4  прекрасни студија дел од нив гледаат директен ппоглед на море а дел страничен. Комплетно се опремени со кујна, балкон, ТВ, клима вклучена во цена, сопствен тоалет и wifi.

 

Вила Лида 7 ноќевања за наем на студио

Термин:

Ноќевања

1/2  студио

1/3 студио

1/4 студио

13.06-20.06.2021

7

продадени

продадени

продадени

20.06-27.06.2021

7

215€

           225€

продадени

27.0604.07.2021

7

продадени

продадени

продадени

04.0711.07.2021

7

продадени

продадени

продадени

11.07-18.07.2021

7

продадени

продадени

продадени

18.07-25.07.2021

7

продадени

продадени

продадени

25.07-01.08.2021

7

продадени

продадени

продадени

01.0808.08.2021

7

продадени

продадени

продадени

08.0815.08.2021

7

продадени

продадени

продадени

15.08-22.08.2021

7

продадени

продадени

продадени

22.08-29.08.2021

7

продадени

продадени

320€

29.08-05.09.2021

7

       продадени

           270€

продадени

05.0912.09.2021

7

220€

230€

240€

12.0919.09.2021

7

210€

220€

230€

Координати 39.86980032871866, 20.015285076445284

Напомена

 • Цените во табелата се однесуваат за наем на студио за 8 дена / 7 ноќевања без вклучен превоз
 • Сместувањето е првиот ден по 14.00 часот по локално време, а собите ги напуштате последниот ден во 09.00часот
 • За уплата на два последователни термини одобруваме 10% попуст на вториот термин
 • Употреба на клима е вклучено во цената
 • Wifi има во секое студио
 • Препорачуваме патничко осигурување во агенција поради новите протоколи
 • Агенцијата нема одговорност за трансфер до вилата доколку користите превоз од друга компанија.
 • Ве информираме за новите настани околу Ковид-19-користење на превоз капацитетите во автобус/минибус ќе се користат согласно протоколот од 75% капацитет
  • Поаѓањето е во вечерните часови, еден ден пред дадените термини во табелата согласно градовите
  • Цена на повратен билет – 55€
  • Деца до 2 години бесплатно (без седиште);
  • Деца од 3-12 год. – 45€

   ПРЕВОЗ:

  Превозот со Автобус / Минибус се извршува до туристичката дестинација односно до местото што дозволува да застане автобусот близу вилата

  Патниците самостојно го пренесуваат својот багаж од автобусот до вилата

  Патувањето за Валона, Саранда и Ксамил се реализира преку граничниот премин Ќафасан-Струга и може да се патува со важечка лична карта или пасош не постар од 3 месеци.                                                         

  Време на поаѓање за  Саранда:

  21:30h Штип (Нова пошта)

  22:00h Куманово (рафинерија, окта автопат)

  22:30h Скопје (Хотел Вип)

  23:15h Тетово (влез макпетрол)

  23:50h Прилеп (Лукоил – Трансфер до Охрид)

  00:30h Битола (Трансфер до Охрид)

  00:45h Кичево (бензинска пумпа Лукоил)
  01:30h Охрид (Аеродром влез)
  01.45h Струга (кружниот тек излез)

  Важни информации:

  • Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 минути пред поаѓањето доколку користат превоз.
  • Поради густиот сообраќај во текот на летната сеозна можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.
  • Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети)
  • Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сметувањето каде може да се паркира автобус/минибус
  • Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата)
  • За отказ на резервација во “рана уплата” или резервации во “последен момент”, не се враќа уплатениот износ
  • За резервација на аранжманот е потребно 30% уплата од вкупната сума
  • За рана уплата со попуст потребна е уплата од 50% од цената на аранжманот