Hotel Artur 3* - Импала Травел
+389 31 418-900 contact@impala.com.mk
+389 31 418-900 contact@impala.com.mk

Hotel Artur 3*

ПОЛОЖБА:
Хотелот Артур се наоѓа во Ксамил. Пред самиот хотел се наоѓа приватна песочна плажа. Влезот во националниот парк Бутринт, заштитен од УНЕСКО, се наоѓа на 3 км. Езерото Бутринт е оддалечено 650 метри од хотелот „Артур“. Меѓународниот аеродром во Крф е оддалечен 80 км и може да се стигне преку траект од Саранда. 

СМЕСТУВАЊЕ:  
Сите соби се климатизирани и обезбедуваат балкон. Услугите вклучуваат ТВ, трпезариска маса и фрижидер. Приватните бањи се опремени со тушеви. Некои соби имаат поглед кон морето.

УСЛУГА:  
Сместен веднаш пред приватна песочна плажа во Ксамил, Хотел Артур нуди ресторан на самото место што служи интернационални и медитерански јадења.

СОДРЖИНА: 
Хотелот Артур има бар на самата плажа каде што можете да уживате во ладните коктели и вкусните јадења, приватна плажа песочна плажа со лежалки и чадори. Гостите  имаат бесплатна WiFi и бесплатен приватен паркинг.

ПЛАЖА: 
Хотелот располага со приватна плажа со лежалки и чадори.

Заради моменталната ситуација со Ковид-19 цените подлежат на промени. 

Зафатеност \ Тип на сместување Ноќевање со појадок
Април и Октомври ( мин. 1 ноќевање) Мај (мин. 3 ноќевања) Јуни (мин. 4 ноќевања) Јули (мин. 4 ноќевања) Август (мин. 5 ноќевања) Септември (мин.4 ноќевања)
Двокреветна соба (цена по лице) 18€ 21€ 24€ 36€ 48€ 30€
Трокреветна соба (цена по лице) 14€ 16€ 20€ 28€ 36€ 24€
Четирикреветна соба (цена по лице) 12€ 14€ 18€ 24€ 30€ 21€
Трокреветна соба со поглед на море (цена по лице) 14€ 16€ 20€ 28€ 36€ 24€

Во цената не е вклучена туристичка такса од 1 евро по лице на ден.

Минимум ноќевања : Јуни, Јули, Септември – 4 ноќи; Август – 5 ноќи.

ИНФОРМАЦИИ ЗА ЦЕНИТЕ:

  • Собите се достапни по добиено барање
  • Политика на отказ на резервацијата: до 7 денови – бесплатно; помалку од 7 денови 50%, еден ден пред доаѓање 100%

УСЛОВИ ЗА ПЛАЌАЊЕ:

Цените се изразени во евра со денарски курс од 62.00 деанари.

ОПШТИ УСЛОВИ:

  • За програмата важат Опшите Услови за патување на Импала Травел.
  • Бројот на лица кои се сместуваат во собите треба да е соодветен на лицата наведени во ваучерот кој го издава организаторот на патување. Сопственикот нема да дозволи сместување на ненајавени лица.
  • Организаторот го задржува правото да го откаже во целост аранжманот како резултат на пандемија без рефундација, но со можност за издавање на ваучер кој клиентите ќе го искористат во следниот период согласно моменталните услови.
  • Организаторот го задржува правото да ја промени цената на аранжманот во случај на промена на цената на хотелот.
  • Во случај на причинета материјална штета за време на престојот, корисникот на собата ја надоместува штетата на сопственикот на лице место.