+389 31 418-900 contact@impala.com.mk
+389 31 418-900 contact@impala.com.mk

Hotel Regina Blue 5 *

Hotel Regina Blue 5 * – Валона

ПОЛОЖБА:
Хотелот Регина Блу се наоѓа во живописното село Радхиме, Албанија. Со прекрасното јонско море пред хотелот и прекрасните планини и пејзажи во околината, локацијата е една од најдобрите адути.

СМЕСТУВАЊЕ:
Хотелот Регина нуди вкупно 60 соби од кои 29 двокреветни, 28 трокреветни и 3 апартмани. Сите имаат сопствена бања, со туш, климатизација, фрижидер, греење и ТВ и се модерно опремени, за сечиј вкус, по наша проценка најдобрите соби во овој регион.

УСЛУГА:
Хотелот нуди услуга на BB услуга (вклучен појадок), услуга HB (вклучен појадок и вечера), FB услуга (вклучен појадок, ручек, вечера). Пијалоците не се вклучени во понудата.

СОДРЖИНА:
Бар и ресторан во хотел, појадок, бесплатен паркинг, приватна плажа, услуга во соба, климатизирани соби, превоз од аеродром, семејни соби, изнајмување автомобили, менувачница. Има сопствен прекрасен базен, модерен!

ПЛАЖА:
Хотел Регина Блу 5* има своја прекрасна песочна приватна плажа долж заливот Валона, на само неколку метри оддалеченост.

СПОРТ И ЗАБАВА:
Пешачење по прекрасните планини и ридови, сите видови на спортови на вода, екскурзии до Валона и локалните села, обиколки во историски и културни места, вечери во локални ресторани, многу активности и опрема за уживање во морето, и секогаш супериорна услуга од обучен и пријателски персонал. Исто така базенот Ви нуди многу можности за релаксација и забава.

 

Датум на престој: 1 Октомври-15 Април 2021
Зафатеност \ Тип на сместување Ноќевање со појадок Полупансион Полн пансион
Двокреветна соба (цена по лице) 26€ 37€ /
Трокреветна соба (цена по лице) 23€ 34€ /
Junior suit 63€ 0€ 0€
Суит (цена по соба) 84€ 0€ 0€

 

Датум на престој: 16 Април-31 Мај 2021
Зафатеност \ Тип на сместување Ноќевање со појадок Полупансион Полн пансион
Двокреветна соба (цена по лице) 32€ 42€ 53€
Трокреветна соба (цена по лице) 26€ 37€ 47€
Junior suit 84€ 0€ 0€
Суит (цена по соба) 105€ 0€ 0€

 

Датум на престој: 1 Јуни-30 Септември 2021
Зафатеност \ Тип на сместување Ноќевање со појадок Полупансион Полн пансион
Двокреветна соба (цена по лице) 47€ 58€ 68€
Трокреветна соба (цена по лице) 42€ 53€ 63€
Junior suit 126€ 0€ 0€
Суит (цена по соба) 147€ 0€ 0€

Дете до 4 години бесплатно, за дете од 4 до 12 години 50 % попуст

ИНФОРМАЦИИ ЗА ЦЕНИТЕ:

  • Собите се достапни по добиено барање
  • Политика на отказ на резервацијата: до 7 денови – бесплатно; помалку од 7 денови 50%, еден ден пред доаѓање 100%

УСЛОВИ ЗА ПЛАЌАЊЕ:

Цените се изразени во евра со денарски курс од 62.00 денари.

ОПШТИ УСЛОВИ:

  • За програмата важат Опшите Услови за патување на Импала Травел.
  • Бројот на лица кои се сместуваат во собите треба да е соодветен на лицата наведени во ваучерот кој го издава организаторот на патување. Сопственикот нема да дозволи сместување на ненајавени лица.
  • Организаторот го задржува правото да го откаже во целост аранжманот како резултат на пандемија без рефундација, но со можност за издавање на ваучер кој клиентите ќе го искористат во следниот период согласно моменталните услови.
  • Организаторот го задржува правото да ја промени цената на аранжманот во случај на промена на цената на хотелот.
  • Во случај на причинета материјална штета за време на престојот, корисникот на собата ја надоместува штетата на сопственикот на лице место.